מיקרוסופט, ענקית התוכנה מרדמונד חשפה אתמול ששמו של-SkyDrive, שירות אחסון הקבצים בענן של החברה ישונה ויקרא מעתה- "OneDrive". זאת בעקבות הסכמה שהושגה בין קבוצת השידור הבריטית Sky לבין מיקרוסופט (Microsoft) על שינוי השם  לאחר שבית משפט בבריטניה קבע ביולי האחרון שמיקרוסופט הפרה את זכויותיה של הרשת Sky ע"י שימוש בשם-"sky drive" ששיך כסימן משחרי רשום לרשת הבריטית ובו היא משתמשת בכמה משירותיה העיקריים המסופקים בעיקר בבריטניה ובאירלנד.

מיקרוסופט אף השיקה דומיין הנושא את השם החדש של השירות בכתובת onedrive.com המציין כי: "One Drive"  יגיע בקרוב וגם סרטון תדמית והרשמה לקבלת עדכון לכשהשירות תחת השם החדש יושק.

ראיין גווין, מנהל כללי של יישומים ושירותים לצרכן במיקרוסופט מציין בפוסט בבלוג של החברה על שינוי השם כי שירות-SkyDrive עצמו לא ישתנה והתוכן של המשתמשים, הן ב-SkyDrive וב-SkyDrive Pro  יועבר לשירות בעל השם החדש. למרות זאת, נראה שבאתר התצוגה במקדימה של OneDrive רומזים על כמה תכונות חדשות שאולי יתווספו לשירות. כך על פי הציטוט: "תתכונן למקום אפילו טוב יותר לאחסן ולשתף הדברים האהובים עליך בכל המכשירים האהובים עליך. OneDrive הוא כל מה שאתה אוהב ב-SkyDrive ועוד. וזה מגיע בקרוב.

"שינוי השם של מוצר כל כך אהוב כמו-SkyDrive לא היה קל", מודה ראיין, ומוסיף: "אנו שמחים לגבי מה שעומד להגיע ולא יכולים כבר לחכות כדי לשתף אתכם יותר". לגבי הבחירה של השם החדש התייחס ראיין בבלוג כך: "למה OneDrive? אנחנו יודעים שיהיו לך יותר ויותר מכשירים בחיים שלך, אבל אתה באמת רוצה רק מקום אחד לדברים החשובים ביותר שלך. מקום אחד עבור כל התמונות וסרטוני הווידאו שלך. מקום אחד לכל המסמכים שלך. מקום אחד שמחובר בצוורה חלקה על פני כל המכשירים בהם אתה משתמש. אתה רוצה "OneDrive" (כונן אחד) לכל דבר בחיים שלך.

קרא עוד:  האנטי וירוס החינמי של מיקרוסופט הגיע ללינוקס ובקרוב גם באנדרואיד ו-iOS

מיתוג במחלוקת

שינוי השם, או המיתוג מחדש של SkyDrive, הוא לא הפעם הראשונה בה מיקרוסופט נאלצת לשנות שם של שירות או תוכנה בגלל סכסוך הנוגע ישירות לשם. ב-2012, בעקבות סכסוך באירופה בין מיקרוסופט לחברה הגרמנית "Metro AG", מיקרוסופט נאלצה לוותר על שימוש בשם מטרו (Metro) שבו כונתה עד אז שפת העיצוב וממשק המשתמש של-Windows 8 ו-Windows Phone והמטרו הוחלף מאז ל-"start screen" (מסך התחל).

מיקרוסופט לאחרונה הגישה בקשה לרישום השם "Mod" כסימן מסחרי רשום במשרד הפטנטים וסימני המסחר של ארצות הברית, ויש הסבורים כי זהו השם שיחליף את השם, הככל הנראה זמני למסך ההתחל.