גרסת האופיס (Office) הבאה תושק לא לפני הסתיו הקרוב, אבל כבר כעת ניתן להתרשם מהחידושים אותה תציע מיקרוסופט (Microsoft) כאשר זו שחררה את גרסת ההדגמה החדשה ל-Office 2016.

כחלק מהשינוי במיקרוסופט אותו אנו רואים עם ההשקה הצפויה של חלונות 10 (Windows 10), גם בגרסת האופיס החדשה צפויים שינויים רבים שעל חלקם שמענו במהלך השנה האחרונה. החל מגרסת אופיס למחשבי מק, אפליקציות אנדרואיד ו-iOS והתאמה למכשירי המגע מבוססי Windows.

עוברים לענן

גרסת ה-Office 2016 Public Preview מספקת הצצה ראשונה של חבילת האופיס כפי שרבים משתמשים בה למחשבים שולחניים למערכת החלונות, והפעם נראה כי המעבר לענן הוא בראש סדר העדיפיות של מיקרוסופט. ישנה תמיכה בעבודה משותפת על מסמכים, כך מספר משתמשים יכולים לערוך את המסמך בו זמנית, ממש בדומה לאפשרות הקיימת של Google Docs ו-Office Online כך שכעת האפשרות נתמכת באופן מובנה.

Word-2016-Preview
עריכה בו זמנית של מספר משתמשים

אפשרות חיפוש חדשה המכונה Tell Me מסייעת למשתמש להגיע למה שהוא מעוניין במהירות ובשפה טבעית. כך לדוגמה כתיבה של הפקודה add pic תפתח את חלון הוספת התמונה. באותו האופן ניתן לקבוע את צבע, סוג או גודל הפונט. Tell Me הוצגה לראשונה ב-Office Online וכעת גם היא מגיעה לגרסה השולחנית.

בתחום המובייל מיקרוסופט תשיק בהמשך יישומים נפרדים לחנויות האפליקציות אשר יוכלו לפעול כמעט באותו האופן של הגרסה השולחנית וכמובן, להתחבר לענן לסינרגיה בין המכשירים השונים.

קרא עוד:  מעכשיו גם באנדרואיד: נעילת וואטסאפ בטביעת אצבע

למעוניינים, ניתן להוריד את גרסת ההדגמה של Office 2016 בחינם לגרסה מוגבלת ל-180 יום והיא מותאמת לבעלי חלונות 7 ומעלה. מיקרוסופט אומרת כי יש להסיר גרסאות מוקדמות של חבילת האופיס לפני ההתקנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.