מיקרוסופט (Microsoft) ממשיכה בהפגנת אהבה למערכת האנדרואיד ומשחררת שתי אפליקציות חדשות, זאת לאחר שרק בשבוע שעבר חשפה את Xim לשיתוף תמונות בקלות בין חברים, Remote Desktop לשליטה במחשב Windows מרחוק ועוד.

Next Lock Screen
מסך נעילה חדש המספק למשתמש גישה לפונקציות השימושיות ביותר בטלפון המנסה לייעל את דרך העבודה שלנו. במסך יוצגו מגוון ההתראות שלנו ברשימה ארוכה (או קצרה) סטייל iOS וגרסת הלוליפופ כאשר בכל התראה ניתן לבצע פעולה מהירה או החלקה להסרה. בנוסף, כדי למצוא את דרכנו גם בלי צורך לפתוח את הנעילה, ישנם קיצורי דרך מהירים למגוון היישומים שלנו ואף ניתן להגדיר חלוקה לפי סוגים וקבוצות שונות (בית, עבודהו וכו’). הגישה ליישומים מתבצעת מהחלק התחתון במסך הנעילה ואפשר להציג במקביל עד 10 קיצורים לצד כיבוי והפעלה של כפתורי הקישוריות.

Journey & Notes
האפליקציה הנוספת היא מעין שילוב מעניין של רשת חברתית קטנה למטיילים, המאפשרת להוסיף הערות בכל מקום שביקרנו בו על מנת שמטיילים אחרים יידעו מה כדאי לדעת כשהם באזור. כך שאט אט תיווצר רשת גדולה של שיתופי ידע במגוון מקומות בעולם, טיפים חשובים, ממה יש להיזהר ומה אסור להחמיץ. המטרה היא לצמצם את הזמן שמטיילים נדרשים להעביר כדי למצוא את הדברים המעניינים ביותר, ולהחליף מידע חשוב אודות המקום שרבים כבר היו לפני כן.

קרא עוד:  ושוב: דיווחים על תקלות בעדכון לחלונות 10

האפליקציות פותחו במסגרת Garage Project המעודדת עובדים בחברה לעסוק בפרויקטים שמעניינים אותם מלבד תפקידם המרכזי. הן זמינות בחנות ה-Google Play להורדה כבר כעת (כאן וכאן), אולם במיקרוסופט בחרו כך נראה, לא לאפשר הורדה מחוץ לארה”ב.