מיקרוסופט (Microsofr) שחררה מהדורה חדשה של גרסת הסקירה המוקדמת של Windows 10 לכלל הציבור, חודשיים לערך לאחר המהדורה הקודמת שיועדה לכולם. הדבר קורה כמה ימים לאחר שהמהדורה הנוכחית זלגה לרשת. באופן מפתיע, מהדורה זו אינה כוללת את הדפדפן החלופי של מיקרוסופט שידוע בשם Proiject Spartan, למרות שהיא הבטיחה שזה יקרה בקרוב.

רוב הדברים החדשים שכן כלולים במהדורה החדשה מתייחסים לממשק. כך, לדוגמה, תפריט התחל מציע כמה אפקטים של שקיפות, וכן יש מספר שינויים בדרך בה האפליקציות מוצגות בפס היישומים, וכן קל יותר לגרור אותן ולסדר אותן לפי רצו המשתמש. פעולת הגרירה זמינה כעת גם בעת הרצה של שולחנות עבודה וירטואליים. ניתן לגרור אפליקציות מחלון של שולחן עבודה מסוים לאחר.

קורטנה (Cortana), העוזרת האישית שהוצגה כבר במהדורה הקודמת, מתחילה לצאת מגבולות ארצות הברית, וכעת משתמשים בסין, בריטניה, צרפת, איטליה וספרד יוכלו לבדוק אותה מקרוב.

באופן צפוי גם האפליקציות ותוכניות העזר השונות ממשיכות לעבור שינויי ממשק. כך לדוגמה בעזרת עדכונים בממשק הרשת אמורה ההתחברות לרשתות אלחוטיות להיות קלה ומהירה יותר. אפליקציית התמונות Photos תומכת כעת בהצגת תמונות בפורמט RAW, וכן היא כוללת אריח חי שבו מוצגות תמונות השמורות ב-OneDrive, שירות האחסון בענן של מיקרוסופט.

שיפור נוסף מוצאים בתמיכה בעט אלקטרונית. כעת מופיע לוח קטן שמאפשר כתיבת הודעות קצרות במיוחד, כשלצד הלוח נמצאות מספר צלמיות קטנות המאפשרות לבצע עריכה של הטקסט.

קרא עוד:  לספור עד 16 (ליבות): AMD תשיק גם את Ryzen 9 3950X

כעת, עד להשקת מערכת ההפעלה החדשה בקיץ, מתכוונת מיקרוסופט לשחרר לבוחנים שלה מספר מהדורות מדי חודש, ולא ברור אם תהיה גרסה ציבורית נוספת, למרות שייתכן שכן לאור העובדה שנותרו עוד לא מעט חודשים עד ליעד.

להורדה