משה ליכטמן, סגן נשיא מיקרוסופט העולמית ונשיא המו"פ בישראל

במסיבת עיתונאים שנתית שנערכה אמש במרכז הפיתוח של מייקרוסופט, חשפה מיקרוסופט ישראל את תחומי הפעילות בהן עסקה החברה במהלך השנה הקודמת ואת תוכניותיה של מייקרוסופט לשנת 2011

לדברי משה ליכטמן, סגן נשיא מיקרוסופט העולמית ונשיא המו"פ בישראל, מפותחים בארץ 13 מוצרים שונים במגוון תחומים ושלושה תחומים יזכו לתשומת מיוחדת של מייקרוסופט במהלך שנת 2011:

משה ליכטמן, סגן נשיא מיקרוסופט העולמית ונשיא המו"פ בישראל

שירותי ענן – ההתמקדות בתחום יישומים בענן, שהוא ההימור הגדול ביותר של החברה בעשור הנוכחי. כמחצית מעובדי מרכז המו"פ עוסקים בתחום זה והם מפתחים טכנולוגיות בתחומים: זיהוי, חוויה רציפה מקצה לקצה וניהול אינטגרטיבי של הענן.

אבטחה – בתחום האבטחה הארגונית יתמקד מרכז הפיתוח בטכנולוגיות אבטחה לנקודות קצה ושרתים וכן גישה מרחוק.

הרשת – מרכז הפיתוח בארץ יתמקד במנוע החיפוש בינג (Bing): יישום החיפוש Bing Mobile ופרסום ממוקד מטרה. קבוצת Bing Mobile במרכז הפיתוח מובילה כיום את תחום החיפוש מבוסס המיקום בטלפונים ניידים, שהוא אחד המאמצים האסטרטגיים של מיקרוסופט.

החיפוש הסלולרי עדיין בהתהוותו ובניגוד לתחומים אחרים בחיפוש השוק טרם נשלט על ידי שחקן מוביל. מיקרוסופט שואפת ואף עושה מאמצים להפוך לשחקן מהותי, וכחלק מכךלפני כחודש הושק היישום Bing Mobile ל-iPhone שכולל את תכונות חיפוש מבוססות מיקום שפותחו בישראל ונכון להיום האפליקציה נמצאת כבר במקום החמישי בין היישומים החינמיים שהכי מורדים ב-App Store של אפל ובקרוב יושקו גם גרסאות ל-Android ול-Windows Phone 7.

תזכיר לי כשנהיה שם
אחד הפיצ'רים המעניינים שנחשפו היו אפשרויות של תזכורות מבוססות מיקום בסלולר, שפותחו בישראל. תזכורות אלו, כשהן ממוקמות ברדיוס מסוים מהנקודה שצוינה, יופיעו על גבי מסך המכשיר כאשר הלקוח יכנס לאותו אזור שהוגדר. לדוגמה: תזכורת עם המלצה על מסעדה נהדרת, תופיע על מכשיר הודעה כאשר הלקוח עובר במרחק של 300 מטרים מהמסעדה.

הפרויקט המקורי התחיל החל בתור מיזם בתחום המיקום, אך לאחר עבודה של מספר חודשים, הפכה הקבוצה הקטנה שעבדה על הרעיון במעבדת החדשנות בישראל, לחלק מצוות הפיתוח של Bing Mobile,  שהוא יישום החיפוש של מיקרוסופט בגרסת הסלולר. הפיתוח שבוצע על-ידי הצוות הישראלי כלל את האפשרות לבצע צ'ק-אין באתרים מבוססי-מיקום בפורסקוור, בפייסבוק פלייסס,  מתוך יישום של בינג, יחד עם אפשרות נוספת, להפעלת תזכורות מבוססות מיקום. "חברת מיקרוסופט מזהה הזדמנות להוביל את התחום והיא מתמקדת בו כתחום אסטרטגי גם בחיפוש תלוי מקום וגם בתחום השלמות המשימות." – מספר יורם יעקובי, CTO  במרכז הפיתוח אשר צפויים להציג פיתוחים נוספים בקרוב.