בהודעה שהוציאה מיקרוסופט (Microsoft) בסוף השבוע בבלוג שלה, היא אמרה כי היא עובדת על טכנולוגיה שתקטין משמעותית את גודל העדכונים שנשלחים למשתמשים על גבי Windows 10 (חלונות 10).

הטכנולוגיה, Unified Update Platform (או בקיצור UPP), תאפשר להוריד רק את החלק היחסי מאז בוצע העדכון האחרון ולא את כל חבילת העדכון כפי שהיה עד כה. את החבילות מיקרוסופט חילקה לתתי עדכונים, כך לדבריה היא הצליחה להפחית עד 35% בנפח העדכון הנדרש.

מיקרוסופט כבר משולבת את הטכנולוגיה במהדורה האחרונה של חלונות 10 (Build 14959) לבוחני הבטא בתוכנית Windows Insider. אם הכל יעבוד כשורה היא תפיץ את היכולת החדשה לכלל המשתמשים בעדכון עתידי.

המהדורה שהופצה משלבת לא רק את טכנולוגיית UPP, אלא גם את הצייר החדש Paint 3D. הצייר יאפשר הפיכת פריטים דו-ממדיים לתלת-ממדיים וזאת תוך ניצול מערך כלים רחב ותמיכה בעט הדיגיטלי, זאת לצד תמיכה במדפסות תלת מימד ועוד.

הפרסומת שלך חזרה

בזמן שמיקרוסופט דואגת לעדכן את חלונות 10, נראה כי מהצד השני היא מנסה להמשיך ולקדם את דפדפן ה-Edge. משתמש כרום (Chrome) הופתע לגלות כי המערכת הקפיצה הודעת פרסומת המציעה לו לנסות את דפדפן האינטרנט של החברה.

הוא כמובן לא היחיד כי הפרסומות בחלונות 10 משולבות באופן כזה שלעיתים קשה לעלות עליהם. הדרך היחידה לבטל הצעות אטרקטיביות שכאלו היא להיכנס למרכז ההתראות של המערכת (הגדרות > מערכת > התראות) ולהסיר את הסימון לקבלת הצעות ממיקרוסופט.