גיימרים חסידי Xbox יאהבו כנראה את ההודעה הבאה: בכיר במיקרוסופט (Microsoft) חשף כי משחקי קונסולת הדור התשיעי של החברה יעבדו גם על קונסולות קיימות, כך שניתן יהיה ליהנות מהם גם בלי להוציא מאות דולרים על חומרה חדשה.

"התוכן שלנו שיושק בשנה/שנתיים הבאות, כל המשחקים שלנו, כמו ב-PC, יפעלו במעלה ובמורד משפחת המכשירים הזו. אנחנו רוצים לוודא שאם מישהו משקיע ב-Xbox בין רגע זה ועד השקת סדרה X, הוא ירגיש שעשה השקעה טובה ושאנו מחויבים עם תוכן", אמר מאט בוטי, מנהל Xbox Game Studios, בראיון לאתר הגיימינג הבריטי MCV בסוף השבוע.

כדוגמא ציין בוטי את Halo: Infinite, שהוכרז כבר לפני שנה וחצי וצפוי להיות משחק הדגל הראשון שייצא יחד עם הקונסולה. "הגישה שלנו היא לבחור מותג אחד או שניים, שנתמקד בהם ונוודא שיהיו שם בהשקת הקונסולה וינצלו את כל היכולות שלה. עבורנו, זה Halo: Infinite, שהוא הזדמנות גדולה. זו הפעם הראשונה זה יותר מ-15 שנה שכותר Halo חדש יושק יחד עם קונסולה חדשה, והצוות הזה בהחלט יעשה דברים שינצלו את יכולות הקונסולה החדשה", הו אמר והזכיר מצד שני, כפי שהוכרז בקיץ, המשחק החדש ירוץ גם על קונסולות Xbox One ועל מחשבים.

ההכרזה של בוטי תקפה אמנם רק לגבי המשחקים שמפתחים 15 האולפנים שבבעלות מיקרוסופט, אך אם החברה עצמה אינה דורשת מאולפנים לפתח משחקים בלעדיים עבור החומרה החדשה, אין סיבה שגם אולפני צד שלישי לא ישחררו משחקים שעובדים במקביל גם על קונסולות הדור התשיעי של החברה.

זוהי תפנית חדה מדפוס הפעולה הוותיק בעולם הקונסולות, שבו עם כל דור חדש יוצאים משחקים שעובדים רק עליו, כך שגיימרים שרוצים ליהנות מהמשחקים האחרונים מוכרחים לרכוש את הקונסולות החדשות.