לאפל יש, לגוגל יש, עכשיו גם למיקרוסופט יש: במהלך כנס BUILD הכריזה אמש החברה מרדמונד על פיתוח פרויקט חדש המכונה Windows in the Car ("חלונות במכונית") אשר יביא את מערכת ה-Windows Phone וממשק האריחים ישירות למערכת הבידור שברכב. ממש בדומה ל-CarPlay שאפל הציגה לאחרונה, ה-Windows במכונית מסתמכת על מסך המגע שנמצא ברוב הרכבים המודרניים ומתחברת למערכת השמע והתקשורת ומספקת ממשק ידידותי ובטוח לנהג.

שוק הרכב למיקרוסופט לא זר לה. היא כבר שנים מספקת פתרונות תוכנה למגוון של יצרניות רכב המבוסס על מערכת ה-Windows CE הוותיקה, אולם הדור החדש צפוי לספק לא רק ממשק חדש, אלא גם מגוון יכולות רבות המשתלבות עם הסמארטפון האישי של הנהג. מיקרוסופט תשתמש בטכנולוגיית ה-Mirrorlink המשכפלת את תצוגת המכשיר למסך שבתוך הרכב ומעבירה את הנתונים הרלוונטיים. כבר מספר יצרניות צפויות לתמוך בטכנולוגיה כמו סיטרואן (Citroen), הונדה (Honda), טויוטה (Toyota) ועוד, וכן גם יצרניות מערכות הסטריאו כמו פיוניר (Pioneer) ואלפין (Alphine).

מערכת ה-Windows in the Car נמצאת כרגע רק בשלבי תכנון מוקדמים מאוד, והתמונות שמיקרוסופט שיגרה לרשת רק ממחישות כיצד הממשק הסופי צפוי להיראות. יש לציין כי מיקרוסופט תתמוך לעת עתה רק במכשירי Windows Phone בלבד ועוד מוקדם לדעת מתי היא תצא לשוק.

האם בעתיד נבחר מכונית על פי תמיכת מערכת הבידור במכשיר שלנו?

וידאו: מיקרוסופט מדגימה את Windows in the Car