מיקרוסופט (Microsoft) השיקה אפליקציית צילום חדשה ל-iOS בשם Microsoft Pix, אשר לטענתה היא תוציא תוצאות טובות יותר מהמצלמה של האייפון מאשר זו המובנית של אפל (Apple).

Microsoft Pix, שזמינה להורדה בחינם מה-App Store, אינה מציגה פונקציות יוצאות דופן וגם לא פילטרים כמקובל באפליקציות צילום סטנדרטיות. גם הממשק פשטני למדי, אך היא משלבת אלגוריתם מיוחד באמצעותו היא מסוגלת ללכוד את התמונה שנייה לפני ושנייה אחרי על לחצן הצילום ומשלבת ביניהן לתמונה משותפת ואיכותית במיוחד.

כך למשל, תדע האפליקציה לזהות אם צילמתם דמות כלשהי כשהיא ממצמצת ותציע לכם אותה תמונה בדיוק שנייה לפני שהעיניים סגורות. כמו כן, בתנאי צילום לא אידאליים כמו בחדר חשוך או בלילה, המצלמה גם תציע למשתמש לבחור את התמונה הטובה ביותר בין שתי תמונות שנלכדו באותו הרגע – לפני ואחרי כאמור.

תיקון תמונות אוטומטית

Microsoft Pix משלבת יכולות של אינטליגנציה מלאכותית (AI) ומסוגלת לזהות את סוג הצילום (נוף, תקריב, דיוקן וכו'), לזהות פרצופים ולקבוע את הניגודיות, החשיפה הנדרשת ואיזון הצבעים בתמונה, זאת בתהליך המתבצע באופן אוטומטי וללא התערבות המשתמש. כך בעת צילום תמונה עצמית או של חברים, תבהיר האפליקציה את הפרצופים גם אם זו צולמה בתנאי תאורה בעייתיים וכן תגביר את הניגודיות למען תוצאה טובה יותר של הצילום. כמו כן, אפליקציית הצילום תציע גם להתרשם מהבדלי האיכות בינה לבין אפליקציית המצלמה המובנית, זאת ע"י כפתור השוואה בין איכותה של התמונה שצולמה באפליקציה לבין איכות התמונה אילו צולמה במצלמה המובנית.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על חיישן צילום ברזולוציית 108 מגה-פיקסל, בשיתוף פעולה עם שאומי

אפשרות נוספת הקיימת ב-Microsoft Pix ומוצעת כתכונה מובנית ממכשירי האייפון 6s ו-6s פלוס, מעניקה לתמונת הסטילס הקפואה מעט חיים. תכונה זו מוכרת למשתמשי האייפון כ-Live Photo ומאפשרת למעשה להנפיש את התמונה כך שתיראה כמעין תמונה מונפשת בקובץ gif. בין השאר, ניתן לצלם באפליקציה גם סרטוני וידאו וכן לקבוע את המהירות שלהם ולהתאים להעדפותיו של המשתמש.

קליק להורדה