העניין עם פטנטים שלרוב הם נשארים במגירה ולא יוצאים משם. אולי לתביעה עתידית, אולי למכירה ואולי, רק אולי הוגי הרעיון יפתחו אותו לכדי מוצר אמיתי.

כך גם עם הפטנט הבא של מיקרוסופט המציג את הסמארטפון המודולרי. כן, גם אנחנו חשבנו על מודו אבל כאן הקונסטפט מעט שונה: המכשיר (Windows Phone) מגיע בתצורת סליידר עם מקלדת נפתחת הצידה, כאשר למשתמש ניתנת האפשרות להסיר את מודול המקלדת ולהכניס במקום מודולים אחרים שירחיבו את יכולות הסמארטפון. כך לדוגמה נוכל להחליף את המקלדת בגייפאד אם נרצה לשחק במשחקים ונקבל מכשיר ממש כמו ה-Xperia Play, נוכל להחליף לרמקולים סטריאופונים עוצמתיים להאזנה למוזיקה עם חברים, או אולי לתת למכשיר עוד קצת חיים עם סוללה מודולרית קטנה. אהבתם? גם אנחנו.

אבל לא נפתח תקוות יותר מידי כי מיקרוסופט לא נוהגת להיכנס לצד הייצורי של מכשירי הסלולר, במיוחד לאחר כישלון מכשירי ה-Kin, אבל מי יודע, אולי אחת היצרניות תרצה לאמץ את הרעיון, במיוחד שמכשירים מודולרים החלו להיות יותר ויותר נפוצים כמו ה– Atrix וה-Padfone.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.