האם מיקרוסופט (Microsoft) מתכננת להציג בקרוב סמארטפון חדש לליין ה-Surface שלה? MSPoweruser חשף כי לאחרונה הגישה החברה בקשה לרישום פטנט על מכשיר טלפון חכם חדש, אשר מסוגל להתכופף ולהתקפל באמצעות ציר, מה שעשוי להפוך אותו למיני טאבלט או מכשיר 2 ב-1.

לפי השרטוטים שהתלוו לבקשה, ניתן לראות שהמכשיר מכיל שניים או שלושה מסכים, כאשר אלו משמשים כהרחבה למסך הראשי של הטלפון ומאפשרים לו להפוך למעין מחשב נייד שניתן להעמיד בקלות, ולקפל אחורה במידת הצורך. בדומה לטאבלטים מסדרות Yoga של לנובו (Lenovo), לקונספט ה-Courier שהציגה מיקרוסופט עצמה בשנת 2009, ולמחשבי ה-Surface הקיימים של החברה.

מה שהופך את הפטנט לכזה שיכול להבשיל למציאות היא העובדה שמי שחתום עליו הוא כביר סידיקוי, אותו מהנדס שהגיש עבור מיקרוסופט את הפטנטים ל-Surface kickstand ול-Surface camera, אשר בהם עושה החברה שימוש. זאת בנוסף לשמועות כי החברה אכן מתכננת לצרף טלפון חכם לליין ה-Surface שלה.

כמו כן, גם הפטנט למחשבי ה-Surface Studio דלף לרשת חודשים לפני השקת המכשיר, כך שלא מדובר באשליה גמורה אלא בפרויקט שהחברה ככל הנראה אכן עובדת עליו. סביר להניח שלמוצר יהיו עוד גלגולים נוספים מבחינת עיצוב וחומרה אבל הכיוון ברור – מיקרוסופט רוצה לייצר טלפון שהוא הרבה יותר מעוד מכשיר בשוק.