ראיתם את הפרסומים על חלונות 10 (Windows 10) ואמרתם לעצמכם כי אתם הולכים לשדרג מיד כשתיצא, האמנם? מיקרוסופט (Microsoft) פרסמה את הדרישות המינימליות להרצת הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, במחשב האישי, בטאבלט או במחשב.

מחשב אישי ונייד
לגרסה השולחנית של מערכת החלונות 10 אין דרישה מיוחד בהשוואה לחלונות 8.1, וגם כאן נדרש זיכרון 1 ג’יגה-בייט RAM עם 16 ג’יגה-בייט לאחסון פנימי. אם אתם מתכננים להתקין את גרסת 64 ביט, אז יש להצטייד בזיכרון עבודה גדול יותר העולה ל-2 ג’יגה-בייט ו-20 ג’יגה-בייט נפח אחסון. מבחינת כח עיבוד, מעבד בארכיקטורת x86 עם ליבה בודדת 1 ג’יגה-הרץ יספיק כאן, כלומר גם אם ברשותכם מחשב בן 7 שנים, הוא עדיין יוכל להריץ את המערכת, אם כי לא היינו בונים על ביצועים גבוהים.

גודל המסך, חייב לעלות על 7 אינץ’ לפחות וברזולוציה של 800 על 600 פיקסלים, לא בעיה גדולה לרוב המחשבים וגם בטאבלטים סביר כי לא נראה פחות מכך.

טלפונים חכמים
בתחום הסלולרי, מיקרוסופט ביצעה התאמה למגוון גדול יותר של שבבים. כך ישנה תמיכה מובנית בשבב ה-Snapdragon 808 ו-810 החזקים, לצד תמיכה ב-615, 210 ו-208. מעבדי אינטל למובייל כולם נתמכים, בין אם זה ה-Cherry Trail, Skylake וגם סדרת ה-Atom x3/x5/x7 החדשה. ב-AMD ישנה תמיכה בשבב ה-Carrizo ו-Carrizo-L.

כן ישנה דרישה מצד היצרניות המעוניינות ברזולוציה גבוהה, לספק גם זיכרון עבודה (RAM) גדול יותר. כך אם יצרן שוקל להכניס מסך 2K (או 2560×1660 פיקסלים), הוא יזדקק לפחות ל-3 ג’יגה-בייט זיכרון, או אם זו רזולוציה גבוהה יותר כמו 2560×2048 פיקסלים, כבר נדרש 4 ג’יגה-בייט של זיכרון פנימי. בכל מקרה, המערכת תדרוש 512 מגה-בייט לכל הפחות. בצד האחסון נדרש 4 ג’יגה-בייט לפחות וכן שבב גראפי תומך ב-DirectX 9.

הדרישות הללו, לפחות בגרסה השולחנית, אינם צריכים להטריד את בעלי המחשבים הקיימים המריצים כבר היום את Windows 8.1 שכן לא נדרשת חומרה חזקה יותר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.