אט אט, מיקרוסופט (Microsoft) “מחסלת” את מוצריה הוותיקים במטרה לגרום למשתמשים לשדרג. אחרי הפסקת תמיכה בגרסאות האינטרנט אקספלורר לדורותיהם, החברה הודיעה כי גם גרסת חלונות 8 תצא לגמלאות – מוקדם מהצפוי.

בעוד שהחברה הבטיחה כי היא תמשיך לתמוך במערכת עד 2018 וללקוחות העסקיים עד 2023, היא ביטלה למעשה את המשך התמיכה במערכת ולא תשחרר יותר עדכוני תוכנה ואבטחה. במקום זאת היא מפנה לקוחות המעוניינים להישאר בסביבת Windows 8, להתקין את גרסת 8.1 המכונה אצלה כעת ‘כערכת שירות’ (Service Pack), מה שבעבר היא הייתה מערכת הפעלה עצמאית ולא נחשב כעדכון והיא תמשיך את התמיכה כמובטח.

חלונות 8 שהושקה ב-2012, נחשבת לכישלון שיווקי מבחינת מיקרוסופט שזו הייתה ניסיונה הראשון להציג ממשק המותאם לשימוש במחשבי לוח, שלימים כונה ‘מטרו’ והחליף את כפתור ההתחל, אולם בשל התנגדות המשתמשים הוא הוחזר יחד עם Windows 10 אך האריחים נותרו עד היום בשימוש. מבחינת נתח השוק, Windows 7 עדיין חולשת על כ-55 אחוז מהמחשבים בעולם, בעוד ש-Windows 10 עומדת על כ-10 אחוז, מעט אחרי Windows XP ולפני Windows 8.1. גרסה 8 לעומתם, נמצאת בתחתית עם כ-4 אחוז בלבד.

כך או כך, המעטים שעדיין מריצים את המערכת חייבים לעדכן, או לכל הפחות להתנתק כליל מהאינטרנט.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.