כפי שציפינו, מיקרוסופט הכריזה הערב רשמית על גרסת ה-Office 15 עם פונקציונליות חדשה וסביבת עבודה מרושתת: הכירו את Office 2013. חבילת האופיס הכוללת את Word, Excel, PowerPoint ו-Outlook כבר זמינה להורדה בגרסת ההדגמה (Consumer Preview) למשתמשי Windows 7 ו-Windows 8 ומשתלבת עם גרסת הרשת Office 365 שהוכרזה לפני כשנה.

מגע, קודם כל
פרט לעיצוב מחדש של כל היישומים המשרדיים, מיקרוסופט הביאה בעיקר את בשורת המגע לאופיס 2013 ובהתאמה לממשק המטרו. גרירת האצבע מצד לצד, צביטה לזום להגדלת המסמך, כתיבת הערות בציור על המסך ועוד הם רק חלק מיכולות המגע כחלק מהשינויים במיקרוסופט לתמיכה בטאבלטים אשר ירוץ על מערכת ההפעלה Windows RT, ומבטל את הצורך במקלדת ועכבר.

אופיס בענן
מיקרוסופט מרחיבה את יכולות התמיכה בענן הקיימות ב-Office 365 ומשלבת את כונן האחסון רשת שלה, ה-SkyDrive, המאפשר לשמור מסמכים בחשבון האישי כברירת מחדל ולסנכרן אותם למחשב לעבודה לא מקוונת. בגרסה החדשה ניתן להתחבר עם שם משתמש וסיסמה, כך שההגדרות האישיות כמו הקבצים האחרונים בהם השתמשנו, תבניות וחזרה לעבודה מהמקום בו הפסקנו, נשמר בענן ומאפשר להמשיך את העבודה מכל מקום. מיקרוסופט גם תציע את שירותי אופיס בענן לכל דורש, ללא צורך בהתקנה מקומית על המחשב.

חברתית יותר
מיקרוסופט הבינה את יכולות הרשתות החברתיות, ולכן בגרסה החדשה היא מאפשר חיבור רציף לרשת Yammer שרכשה בחודש שעבר. יאמר מאפשר לחברות לבנות אתרים חברתיים עבור העסק שלהם וכחלק מהאינטגרציה לאופיס ניתן להירשם בחינם ולהפיץ מסמכים.

קרא עוד:  אפליקציות אנדרואיד רבות עדיין עוקבות אחריכם בלי שידעתם

סקייפ שנרכשה גם כן על ידי מיקרוסופט, משתלבת עם אופיס ומותקנת כחלק מהערכה. המשתמשים יקבלו 60 דקות בחודש לכל העולם בכל חודש, וזה משתלב עם כרטיסיית איש הקשר המלווה אותנו בכל מקום ביישומי האופיס הכולל את כל המידע שאנו זקוקים לו כולל עדכונים אחרונים מחשבון הפייסבוק ו-LinkedIn של איש הקשר.

חבילת האופיס 2013 תגיע במספר גרסאות משולבות: Office 365 Home Premium המיועדת למשתמש הביתי לעד 5 מחשבים ותכלול את היישומים Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access ו-Publisher וכן 20GB נוספים ב-SkyDrive ו-60 דקות בכל חודש בסקייפ. גרסת Small Business Premium מיועדת לעסקים קטנים עד 10 מחשבים ומוסיפה תמיכה בשירות דואר, שיתוף יומנים, כלי אתרים ושיחות ועידה בוידאו. גרסת Enterprise מיועדת לעד 25 משתמשים וכוללת אפשרות לשירות דואר Exchange בענן.

כדי להתנסות בגרסה החדשה, יש להיכנס לאתר מיקרוסופט, להירשם ולהוריד.