מיקרוסופט דיברה השבוע בבלוג שלה מעט על יכולות ה-Office 13 שהוכרזה השבוע ועל שילובה עם ה-Windows Phone 8. מיקרוסופט התמקדה בגרסת האופיס החדשה, Office 2013 ביכולות משודרגות בתמיכה בענן וכחלק מכך המשתמשים יוכלו לגשת למסמכים שלהם גם דרך הפלטפורמות הניידות. ברגע שנתחבר לחשבון שלנו ונפעיל אחת מאפליקציות האופיס השונות, יוצג לנו מסך פתיחה עם המסמכים האחרונים שניגשנו אליהם, ויתבצע סנכרון בין הקבצים הקיימים במחשב, לענן, לפלטפורמה הניידת. כך לדוגמה, אם פתחנו מסמך Word במחשב, נוכל לגשת אליו מכל מקום באם זה בנייד או במחשב, ונוכל להמשיך מאותה נקודה שבה הפסקנו לקרוא את המסמך, ולא משנה אם זה מחשב או סלולרי. כך גם עםPowerPoint ו-Excel יציגו יכולות דומות.

הטאץ’ האישי
כחלק מהחיבור האישי לאופיס, נוכל “לחתום” על המסמך ועל השינויים שבו כאשר נשתף את המסמך לעריכה וסקירה של משתמש אחר. כך נוכל לעקוב אחר שינויים ולדעת מי ביצע אותם כחלק מעבודה משותפת עם תמונה אישית וקישור לפרופיל המלא, כאשר זהו אותו שם המשתמש המשמש אותנו להתחבר לשאר שירותי מיקרוסופט השונים ובניהם גם Windows Phone 8.

אופיס ברשת
בנוסף ל-Office 365, שירותי אופיס לעסקים, מיקרוסופט תספק גם את Office on Demand שיאפשר להשתמש באופיס גם במחשבים בהם לא מותקנת הגרסה העדכנית. כך באמצות חיבור פשוט יוכל המשתמש לגשת לכל הקבצים בענן, לבצע עריכה, לשמור ולשתף את הקבצים ללא צורך בהתקנה על המחשב וברגע שיסיים את עבודתו בדפדפן המידע יימחק כאילו לא היה.

קרא עוד:  שיתוף מסך במכשירים ניידים בגרסה החדשה של Skype
Office on Demand, להמשיך לעבוד ברשת

רענון לגרסה הניידת
מיקרוסופט גם חשפה כי גרסת האופיס ל-Windows Phone 8 תזכה לרענון בנושא העיצובי, ותספק מספר יכולות הקיימות בגרסה השולחנית כמו סנכרון, שימוש בכונן הרשת SkyDrive ועוד. עדיין מיקרוסופט לא חשפה את כל הפיצ’רים שעתידים לבוא לגרסה הניידת, ואולי היא גם מתכננת להשיק גרסאות לפלטפורמות ניידות אחרות.

אלו רק חלק מהחידושים בגרסת האופיס 2013 שכבר יצאה בגרסת בטא למחשבים האישיים, וצפויה לצאת בגרסה הסופית בתחילת 2013. עוד על המאפיינים החדשים תוכלו לקרוא בפוסט ההכרזה ובבלוג של מיקרוסופט.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.