אחת מההכרזות הגדולות ב-E3, תערוכת הבידור האלקטרוני, הייהת באירוע שקיימה מיקרוסופט (Microsoft) כדי לספק פרטים אודות קונסולת הדור הבא של החברה שזכתה לקבל את שם הקוד Xbox Project Scarlett.

על פי סרטון החשיפה קונסולת ה-Xbox הבאה תצויד בחומרה חזקה במיוחד המבוססת על מעבד Ryzen 3 מתומן ליבות של AMD על בסיס ארכיטקטורת Zen 2 החדשה, זיכרון RAM מסוג GDDR6 ומעבד גרפי בארכיטקטורת Radeon RDNA עם יכולות Ray-Tracing.

לטענת החברה מדובר בחומרה החזקה פי 4 מזו של Xbox One X, כזו המסוגלת להציג משחקים באבחנה מרבית של 8K וקצב רענון מרבי של 120 הרץ.

החומרה דומה לזו עליה דובר בהכרזה של סוני (Sony) על קונסולת הדור הבא שלה. כאשר גם במיקרוסופט יציידו את קונסולת הדור הבא בכונן SSD מהיר, אשר מציע שיפור ביצועי של זמני הטעינה של עד פי 40 בהשוואה לחומרה נוכחית. כונן ה-SSD ישמש לא רק לאחסון – באירוע הוכרז כי למפתחים תהיה היכולת להשתמש בו כ-RAM וירטואלי.

אך החדשה הגדולה היא פרסום מעוד ההשקה: Xbox החדשה תגיע לידי הלקוחות בעונת החגים של 2020 ובכך מיקרוסופט יורה את יריית הפתיחה במירוץ להשקת קונסולות הדור הבא.

בנוסף הוכרז כי המשחק Halo Infinite יהווה את כותר ההשקה לקונסולה החדשה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.