כחלק מכניסתה המאסיבית לאחרונה של מיקרוסופט לשוק הסמארטפונים, תהיה חייבת החברה, במוקדם או במאוחר, להוציא טאבלט מבוסס Windows. שמועות על טאבלט שכזה נפוצו לא פעם ברשת, אך הפעם המקור נראה אמין מאיי פעם.

על פי דיווח מהאתר TheWrap, החברה מתכננת אירוע סודי ליום שני, 18 לחודש, בשעה 15:30 בלוס אנג'לס, שם היא תכריז הכרזה גדולה, ככל הנראה יהיה מדובר בטאבלט. למרות שמיקרוסופט אף פעם לא התייחסה באופן ישיר לשמועות הללו, ישנם לא מעט פרטים על הטאבלט החדש שטרם הוכרז. לפי השמועות הטאבלט יריץ מערכת הפעלה Windows RT, שזו גרסא של Windows 8 למעבדים מבוססי ARM. כמו כן, הטאבלט החדש צפוי לכלול שילוב מסויים עם מחשבים מבוססי Windows, סמארטפונים מבוססי Windows Phone, ואפילו עם קונסולת המשחק של מיקרוסופט – ה-Xbox 360.

מתחרה ישיר ל-iPad?
אם אכן יוכרז הטאבלט, הוא לא יהיה הטאבלט הראשון שמבוסס Windows. קיימים כמה טאבלטים מבוססי Windows, אך אף אחד מהם לא יוצר על ידי מיקרוסופט עצמה, אלא על ידי סמסוג, Asus ומספר יצרניות נוספות. מה שהופך את הכרזת הטאבלט של מיקרוסופט לעוד יותר מעניינת, זו העובדה שמיקרוסופט תייצר את חומרת הטאבלט ואת תוכנתו, מה שאומר שהוא יהיה מתחרה ישיר ל-iPad של אפל. לאחרונה גם נפוצו שמועות על טאבלט מבוסס אנדרואיד של גוגל (שיוצר על ידי Asus), כך שהתחרות עבור אפל הופכת קשה יותר ויותר.

קרא עוד:  מיקרוסופט צפוייה לאחד את Xbox Live Gold ו-Game Pass למנוי חדש

כנראה שחברות למדו שדרכה של אפל, ליצור חומרה ותוכנה גם יחד, היא הדרך הטובה יותר לייצור מכשיר טוב. קצת חבל שנזכרו באיחור, אבל אף פעם לא מאוחר לתקן. (מקור)