כ-7 חודשים לאחר שמיקרוסופט (Microsoft) השיקה את גרסת הניסיון (Preview) של Whiteboard, יישום ציור לוח שיתופי, כעת היא משיקה את הגרסה הסופית והיציבה להורדה, ובנוסף תהפוך אותה לזמינה גם בשימוש בדפדפן האינטרנט בשימוש על גבי כל מכשיר.

החידוש האחרון יאפשר למשתמשים המחוברים עם חשבון ה-Office 365 הפרטי שלהם, או כזה המשויך למוסד חינוכי או החברה בה הם עובדים, לחלוק ביניהם ציורים, רשימות ועוד ולעבוד ביחד על פרויקטים בזמן אמת היישר מהדפדפן.

כזכור, הממשק של Whiteboard מדמה שימוש בלוח כתיבה אמיתי, לרבות כלי כתיבה בצבעים שונים, סרגל, ואפילו ״פתקים״ הניתנים לתלייה על הלוח הווירטואלי. כל שינוי מסונכרן מיד לשרת, כך שאם מספר משתתפים מחוברים לפגישה בו-זמנית, כל אחד מהם יוכל לראות מה שחבריו לפגישה מציירים או כותבים באותו הרגע.

לפי החברה, מאז ששוחררה גרסת ההדגמה, יותר מ-200 אלף לקוחות כבר הספיקו להשתמש בה ולהעביר משוב, שעל בסיסם הוסיפה מיקרוסופט מספר תכונות חדשות כמו למשל הערות בטקסט, היכולת לערוך תמונות ועוד.

בנוסף הודיעה החברה כי היא עובדת גם על גרסאות המותאמות למערכות ההפעלה אנדרואיד (Android) ו-iOS, אך לא נתנה הערכת זמנים בנוגע למתי הן יהיו זמינות להורדה, פרט לכך שאמרה כי זה לא ייקח עוד הרבה זמן. בינתיים, ניתן להוריד את Whiteboard מחנות האפליקציות של מיקרוסופט במחשבי Windows (גם בחנות הישראלית, אם כי האפליקציה עצמה באנגלית).

קרא עוד:  הורים לילדי הגן? את האפליקציות הבאות אתם חייבים להכיר