חבילת התוכנות לעבודה על מסמכים של מיקרוסופט, Office, עברה בשנים האחרונות מספר שינויים דרמטיים. הראשון ביניהם היה החלפת ממשק סרגלי הכלים הישן בתוכנות בממשק ה-Robbon החדש, המציג סרגלים עשירים יותר ומפורטים יותר, והשני היה השקתו של שירות ענן משלים לעסקים, Office 365. היום השיקה החברה גרסה חדשה של החבילה, Office 2013, המגיעה עם שינוי גדול אף יותר: ממשק התואם לראשונה לטאבלטים ואפשרות לרכישת התוכנות עצמן כשירות ענן.

Office 2013 כולל ממשק חדש, הכולל שיפורים רבים שנועדו להתאים את התוכנות להפעלה גם על מחשבים רגילים וגם על מחשבי מגע. בכל תוכנה בחבילה החדשה מוצג עם הפתיחה מסך המאפשר לבחור באחד מהמסמכים האחרונים שהיו פתוחים בה או ליצור מסמך חדש על פי אחת התבניות המוכרות של התוכנות. בראש המסך של כל תוכנה מוצג עתה תפריט טקסטואלי המזכיר את הממשק הישן של התוכנות מלפני 2007. סרגלי הכלים בתוך התוכנות עוצבו מחדש באופן חלק יותר, ללא גבולות בין הכפתורים, באופן התואם לעיצוב ממשקי ה-Windows וה-Windows Phone החדשים. בנוסף, ניתן לפתוח ולסגור את סרגלי הכלים בקלות ובמהירות, או להשאיר אותם פתוחים במשך כל זמן העבודה.

אך השינוי הגדול אף יותר הוא התמחור: Office 2013 יגיע בשני אופנים. לקוחות יוכלו לקנות את התוכנה בחנות, כפי שעשו בעבר, תמורת תשלום חד-פעמי. במקרה כזה, החבילה הבסיסית הכוללת את Word, Excel, PowerPoint ו-OneNote תעלה 530 שקל, בעוד הגרסה המתקדמת יותר הכוללת את תוכנת Outlook תעלה 830 שקל. האופן השני בו יוכלו לקוחות לקנות את החבילה הוא ע"י מנוי לחבילת Office 365 Home Premium. תמורת 380 שקל בשנה תציע גרסה זו רשיון לשימוש בכל תוכנות אופיס – Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access ו-Publisher על עד 5 מחשבים, לצד 20 גיגה-בייט אחסון נוסף בשירות ה-SkyDrive של מיקרוסופט ו-60 דקות שיחה בחודש לטלפונים בכל רחבי העולם עבור Skype. כמו כן, יעניק המנוי שדרוגים ועדכונים למשתמשים באופן שוטף.

קרא עוד:  שאומי ביצעה קריאת החזרה לקורקינט הפופולרי שלה

בהודעת ההשקה אמר המנכ"ל סטיב באלמר: "השקתה של Office 365 Home Premium היום מסמנת את הצעד הגדול הבא של מיקרוסופט לחברה המספקת מכשירים ושירותים. זוהי המצאתו של האופיס מחדש כשירות ענן, הכולל את כל התוכנות שהמשתמשים מכירים ואוהבים יחד עם יתרונות חדשים ומרשימים של עבודה בענן ושיתוף".