מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה על תמיכה נרחבת ב״מצב כהה״ (Dark Mode) עבור חבילת האפליקציות המשרדיות שלה. החברה בהפצת עדכון עבור אפליקציית המייל הפופולרית Outlook, כמו גם האפליקציות המשרדיות המוכרות וורד (Word), אקסל (Excel), פאוור-פוינט (PowerPoint), אפליקציית הכונן הווירטואלי OneDrive, וגם אפליקציית המשימות To-Do. גם גרסת הדפדפן (Office.com) תזכה בקרוב במצב כהה מקביל.

לדברי ג׳ון פרידמן, ראש תחום העיצוב של חטיבת האופיס, פיתוחו של המצב הכהה לא היה עניין פשוט כלל וכלל. צוות הפיתוח נדרש למצוא פתרונות עיצוב עבור פלטת צבעים שונה לגמרי, לרבות הגדלת הניגודיות (קונטרסט), ושמירה על עקביות בפרטים כגון שימוש בצל כאשר עוברים למצב כהה.

המצב החדש זמין הן למשתמשי אנדרואיד והן למשתמשי iOS. בשתי הגרסאות ניתן להפעיל את המצב הכהה באופן ידני דרך תפריט ההגדרות של האפליקציה, או לקבוע שהמצב הכהה יופעל בזמן שמערכת ההפעלה כולה עוברת למצב זה (בדרך כלל בשעות החשכה).

לשימוש במצב כהה יתרון אחד בולט בזמן שימוש במכשירי טלפון המצוידים במסך OLED. מפני שבמסך זה פיקסלים שחורים למעשה אינם דולקים ואינם צורכים אנרגיה, כך מובטח חיסכון מסוים בזמן הסוללה. בנוסף, נטען לעיתים כי שימוש באפליקציות במצב כהה פוגע פחות בשינה ובראייה, אם כי טענות אלו לא הוכחו באופן חד-משמעי. כמובן שמבחינת רוב המשתמשים – זה פשוט נראה מגניב.