מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל ומיקרוסופט ישראל השיקו היום בארץ את פעילות הפיתוח של אפליקציות ל-Windows Phone 7 בישראל. ההכרזה התקיימה בכנס החדשנות השנתי Think.Next 2011 שנפתח היום. מפתחים בסביבות מיקרוסופט ומפתחים לפלטפורמות ניידות אחרות מוזמנים עתה לפתח אפליקציות ולהעלותן ישירות לחנות האפליקציות Windows Phone Marketplace.

מאז השקתו זכה Windows Phone 7 לשבחים על עושרו הפונקציונאלי ועל ממשק האריחים (Tiles) החדיש שמקל על הניווט בין פעילויות שונות. תוך כארבעה חודשים נמכרו מיליוני מכשירים ופותחו כ-10,000 אפליקציות, קצב הפיתוח המהיר בעולם בשוק הסלולר בחודשים הראשונים להשקת מערכת הפעלה חדשה. צמיחה זו מעידה על הפוטנציאל הכלכלי הגדול למפתחים שפיתוחיהם ישווקו בשוק העולמי.

הפעילות של מפתחים ישראליים תתבצע באמצעות פורטל Yalla Apps  – שמרכז את הפעילות של מפתחים ב-79 מדינות במזרח התיכון ואפריקה. כל שנדרש הוא תהליך רישום קצר, לאחריו יוכלו המפתחים להתחיל לפתח אפליקציות ל-Windows Phone 7, לבצע בדיקות, הגשה והפצה שלהן לשוק העולמי.

ניר טנצר, סמנכ"ל פיתוח עסקי וקידום טכנולוגיות במיקרוסופט ישראל: "הפיתוח ל-Windows Phone 7 הוא מהיר וידידותי ומבוסס על כלי הפיתוח המוכרים שבהם משתמשים עשרות אלפי מפתחי מיקרוסופט בישראל, שזכו כבר להישגים רבים בשוק העולמי. הכניסה הפשוטה לתחום וההזדמנות הכלכלית תניע מפתחים מקומיים רבים להיכנס לשוק זה – ומספר ISVs כבר החלו בפעילות. אנו נתמוך בפעילות זו באמצעות ייעוץ, כלי פיתוח וסיוע נוסף ככל שיידרש".

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על המערכת על שבב החדשה Exynos 9825 לפני ההכרזה על Note 10

צחי וייספלד, סמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקי במרכז המו"פ: "השקת פעילות הפיתוח בישראל היא אמצעי נוסף שלנו לעודד חדשנות וצמיחה של התעשייה המקומית. סלולר הוא ללא ספק אחד מהתחומים האסטרטגיים במיקרוסופט העולמית ואחד מתחומי ההתמחות של מרכז המו"פ. אנו רואים בו עתה הזדמנות גדולה לחברות סטארט-אפ ויזמים המתמחים בפיתוח לפלטפורמות ניידות שונות ונסייע לכל גורם שירצה בכך, כפי שאנו עושים בתחומי פיתוח אחרים".

לרגל השקת פעילות הפיתוח בכנס Think.Next 2011 מוצעים למפתחים תנאי הצטרפות מיוחדים וביניהם: 50% הנחה על דמי הרישום, השתתפות בתוכניות פיתוח, תמיכה וחממות המתוכננות בהמשך.

פורטל הפיתוח  www.yallapps.com יאפשר למפתחים להוריד תבניות, קטעי קוד ורכיבים שונים ליישומי Windows Phone 7, ובכך לזרז ולהקל על תהליכי הפיתוח. בהתאם, מפתחים יוכלו להעלות לפורטל קטעי קוד פרי פיתוחם, ולשתף אותם עם חברי הקהילה האחרים – כקוד חופשי או בתשלום. בנוסף יעמוד לרשותם פורום מקצועי אשר יהווה במה להתייעצות ולשיתוף ידע וזירה לשיתוף במודולים (Module Marketplace).

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.