מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה על שחרורו הרשמי של העדכון הגדול עבור כל המשתמשים ב-Windows 10, המכונה 'עדכון מאי 2019' (Windows 10 May 2019 Update) במספר גרסה 1903.

בשל שלל תקלות בעדכון הקודם מאוקטובר 2018, העדיפה מיקרוסופט להשהות במעט את השקתו, שכן הוא היה אמור להגיע אל המשתמשים כבר ב-10 בחודש. בחברה ביצעו בדיקות רבות טרם שחרורו, זאת במסגרת של תוכנית בודקי הבטא שלה.

השינוי המרכזי שאותו רבים מצפים לו, הוא האפשרות לקבוע שעדכונים גדולים לא יתבצעו באופן אוטומטי יותר. כך עדכונים רחבים, כאלה שמגיעים פעמיים בשנה, לא יותקנו באופן אוטומטי עד הרגע האחרון ממש – התאריך בו מפסיקה מיקרוסופט לתמוך בגרסה הקודמת. גם עבור עדכוני אבטחה ותיקוני באגים, הנחשבים עדכונים ״קטנים״, תאפשר מיקרוסופט למשתמשים לדחות את מועד ההתקנה בשבוע אחד בכל פעם, עד חמישה שבועות לפי מיקרוסופט המערכת תשתמש בכלי בינה מלאכותית כדי לקבוע מתי המועד הטוב ביותר לעשות את זה.

עוד שינוי חשוב בעדכון מאי 1903 הוא היכולת להריץ יישומים רבים בתוך 'סביבת ארגז חול' (Windows Sandbox). סביבה זו מפרידה בין התוכנה לשאר קבצי ומשאבי המערכת, כך ניתן לבחון בביטחון קבצי הרצה חשודים או לא ידועים. עם סגירת סביבת ההרצה הזו, כל התוכן שלה יימחק לחלוטין כך שלא תהיה השפעה כלשהי על המחשב והתכנים שבו. עם זאת, אפשרות זו תהיה זמינה רק בגרסאות ה-Pro ו-Enterprise של Windows 10 ולא בגרסאות האחרות.

קרא עוד:  סמסונג רוצה 1,000 דולרים על הכרומבוק החדש שלה

מלבד זאת, גרסה 1903 תציע הפרדה של המסייעת האישית Cortana מהמחשב, וכן יש גם כלי לכידת תמונות מסך חדש, התאמות אישיות לסמן העכבר, תמיכה ברגשוני Kaomogi, הסרה של יישומי מערכת נוספים ותוספת של ערכת נושא בהירה יותר.

עדכון מאי ל-Windows 10 החל להגיע לחלק מהמשתמשים בתחילת השבוע, אולם כמו בכל עדכון הפריסה היא הדרגתית ויכול לקחת עד מספר שבועות עד אשר העדכון יישלח לכלל המשתמשים. למעוניינים, אפשר גם להשתמש בכלי העדכון.