אחרי ההצלחה המסחררת של השקת הקינקט בשנה החולפת, מיקרוסופט מתכוננת לדור הבא, ועל פי השמועות, הדבר יתרחש יחד עם קונסולת ה-Xbox הבאה שקיבלה את השם Xbox 720. על פי השמועות, “קינטק 2” מפותח בימים אלה על ידי מיקרוסופט ויהיה חזק ומדויק יותר מקודמו. הקינטק ידע להציע זיהוי קולי של השחקן העומד מולו, לזהות פרצופים עד כדי חיוך, עצב, וכעס וכן יוכל אפילו לקרוא שפתיים. כל אלו יאפשרו למפתחי המשחקים להיות יצירתיים יותר ולהפעיל את המשתמש באמצעים נוספים פרט לזיהוי הגוף הקיים כיום.

ב-Eurogamer, האתר שחשף את הדברים אומרים כי הפיצ’רים הללו ידרשו חומרה חדשה בשל מהירות תעבורת הנתונים הנדרשת מחיבור ה-USB של הקינטק: “המצלמה בחיישן הקינקט הנוכחי מספקת 30 פריימים בשנייה וברזולוציה מוגבלת של 320×240. המגבלה שייכת לממשק ובקר ה-USB המסוגל להעביר נתונים במהירות של 35MB/s אולם בפועל הוא משתמש בקצבים של 15/16MB/s. זוהי מגבלה מכוונת כדי שה-Xbox 360 יוכל לתמוך במספר התקנים בו זמנית”.

למיקרוסופט תכנונים רבים לבקר התנועה שלה מלבד משחקים, ועל פי התוכניות, החברה תחשוף בשנה הבאה קינקט נוסף המיועד למחשבי PC לעבודה תחת Windows וכן ישנם שמועות על קינקט שיותאם לטלוויזיה לשליטה על ידי מחוות גוף.

ה-Kinect כזכור הוא בקר תנועה המאפשר למשתמש לשלוט ולשחק בקונסולת ה-Xbox 360 של מיקרוסופט באמצעות הגוף בלבד. הבקר מזהה את גוף האדם העומד מולו ומגיב בהתאם לתנועות ידיים, רגליים וראש. כך תוכלו לשחק מול ה-Kinect בתנועות גוף בלבד, וללא צורך בבקרי עזר ביד (כדוגמת ה-PlayStation Move או Wii) ולקבל חווית משחק שונה לגמרי. החיישן מורכב  ממיקרופון, מצלמה ושני חיישני תנועה מתוחכמים על-גבי מוט אופקי, ומסוגל לזהות תנועות גוף במלואם ואפילו ויאפשר שליטה במשחקים ובדמויות, וכן בתפריטי הקונסולה עצמה, לנגן סרטים, לעבור לוידאו צ’ט באמצעות המצלמה הפנימית ועוד.

קרא עוד:  סוני חשפה בטעות רימייק למשחק Resident Evil 3

וידאו: העתיד על פי מיקרוסופט

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.