מיקרוסופט (Microsoft) עומדת להשיק עוד השנה אוזניות אלחוטיות מתקדמות, שיתחרו ב-AirPods המצליחות של אפל (Apple), כמו גם ב-Galaxy Buds של סמסונג (Samsung) ובאוזניות שאותן אמורה להשיק אמאזון (Amazon). לפי הדיווח, שם הקוד של הפרויקט במיקרוסופט הוא ״מוריסון״ (על שם סולן להקת The Doors ג׳ים מוריסון), אולם כאשר יגיעו לחנויות הן יזכו למיתוג Surface Buds.

בדומה לאופן שבו ה-AirPods מאפשרות גישה מהירה לשירותיה של הסייענית הדיגיטלית סירי, ה-Surface Buds יאפשרו למשתמש להפעיל בזריזות את הסייענית הדיגיטלית קורטנה (Cortana). כמו כן, הן צפויות לכלול סינון רעשים אקטיבי, וטכנולוגיה כלשהי להקראת טקסט המופיע על גבי מסך הטלפון החכם. האוזניות צפויות לתמוך הן במכשירי אנדרואיד והן במכשירי iOS, ובמיקרוסופט מקווים להשיק אותן בזמן לעונת החגים של סוף השנה הנוכחית.

מעניין לציין כי ה-Surface Buds לא יהיו האוזניות הראשונות מתוצרת מיקרוסופט. בתקופה שבה ניסתה החברה להתחרות בנגן המוזיקה של אפל, ה-iPod, באמצעות קו מוצרי ה-Zune, היא מכרה אוזניות חוטיות שזכו לביקורות סבירות. כמובן שבסופו של דבר ה-Zune כשל לחלוטין במכירות ולא הפריע לתכניותיה של אפל. כיום שתי החברות משתפות פעולה לעיתים קרובות יותר, ובכל זאת נראה כי יש במיקרוסופט מי שסבור כי קטסטרופת ה-Zune לא תחזור על עצמה, והחברה ערוכה יותר לתחרות בתחום המוזיקה.