מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה רשמית כי היא מבטלת את Project Spark שהוצג ב-2013 ונועד להביא יותר מפתחים ויותר משחקים לחנות Windows Store. למרות כי הפרויקט הוצג ברעש גדול ונראה היה כי הוא יצליח להשיג את מטרותיו בתחילה, ההתרגשות חלפה מהר מידי וככל שחלף הזמן הוא נדחק יותר ויותר ולא קודם על ידי מיקרוסופט ולבסוף לחברה לא הייתה ברירה אלא להכריז על כישלונו.

מיקרוסופט הודיעה כי היישום ל-Xbox ולחלונות לא זמין יותר להורדה כבר מיום שישי האחרון ואילו השירות יופסק באופן סופי ב-12 לאוגוסט ולא ניתן יותר להתחבר לשרתים. לקוחות שרכשו את דיסק ההפעלה של הפרויקט בין ה-28 ליוני 2015 ועד 5 לאוקטובר 2015 יקבלו החזר כספי דרך החשבון האישי.

החברה סגרה את המחלקה שתמכה בפרויקט ופיזרה את העובדים לתפקידים אחרים: "זו הייתה החלטה קשה מאוד בשבילנו והעובדים שלנו לא לקחו זאת בקלו. אולם, זה כבר לא ריאלי להמשיך ולעבוד מאחורי הקלעים כדי להחזיק את פרויקט ספארק פעיל שכן אנו נדרשים לבצע עדכונים משמעותיים ותיקוני באגים רבים, לכן קיבלנו את ההחלטה הלא פשוטה הזו", כך אמרה ענקית התוכנה מרדמונד בהודעה.

פרויקט ספארק כזכור הביא פלטפורמה שאפתנית דרכה כל אחד יוכל לפתח משחק המיועד לקונסולת ה-Xbox One. באמצעות תוכנה ייעודית שהושקה לחלונות המהווה סטודיו מקצועי לכל דבר, יכלו המפתחים ליצור מגוון רחב של משחקים כולל משחקי ירי מגוף ראשון (FPS) ומשחקי הרפתקאות, הכל בהתאם לדמיונו של המפתח. ניתן ליצור עולמות שונים, נופים, כלי משחק ודמויות שונות על גבי הפלטפורמה ולנצל את כל יכולות הקונסולה – כולל בקרי המשחק וחיישן התנועה קינקט (Kinect). בזמן השיא, היו למיקרוסופט מעל 200,000 יוצרים שהעלו כמה מאות משחקים שונים.

קרא עוד:  בדרך לישראל: Switch Lite של נינטנדו תושק ב-20 בספטמבר

מיקרוסופט ראתה בפרויקט ספארק כדרך להראות את יכולות קונסולות Xbox One שהושקה מעט לפני ההכרזה על הפרויקט וכאמצעי לגרום למפתחים חובבים לאמץ את הפלטפורמה ולספק משחקים חדשים שיגיעו לבסוף גם ל-Windows 10.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.