הגיחה הקצרה של מיקרוסופט (Microsoft) לתחום מכירת מכשירים סלולריים אמנם עדיין לא הסתיימה, אבל כן היא מחליטה למכור את עסקי המכשירים הפשוטים והזולים (feature phone) לידי FIH Mobile, חברת בת של פוקסקון (Foxconn) בעבור 350 מיליון דולר.

כחלק מהעסקה, פוקסון תוכל להשתמש במותג נוקיה לייצור ופיתוח הטלפונים הפשוטים והשירותים הנלווים וכן היא  תמשיך להעסיק את 4,500 העובדים הקיימים כיום במפעל שבויאטנם, אולם לא נאמר האם פוקסון מחוייבת להמשיך עם המערכת ההפעלה הוותיקה המבוססת על גלגול של Symbian באופן בלעדי או שתותר לה השימוש במערכת אחרת כמו אנדרואיד.

מיקרוסופט מצידה מבטיחה כי תמשיך לפתח את מערכת ההפעלה שלה לניידים ותתמוך במכשירי לומיה הקיימים, אולם לא נאמר מה לגבי דגמי לומיה חדשים ואת המכשירים העתידיים היא מתכננת לפתח בשיתוף פעולה של שותפים שונים כמו Acer, Trinity, VAIO, HP ו-Alcatel. נעדרים מהרשימה החברות הגדולות שעד היום השיקו מספר מצומצם של מכשירים.

כבר זה זמן מיקרוסופט שינתה כיוון בתחום המובייל ומתמקדת במוצרים עסקיים כמו מכשירי הדגל של לומיה ומחשב הטאבלט Surface הנחשב להצלחה יחסית בארה”ב. דיווחים שונים טענו לאחרונה כי החברה עובדת על Surface Phone וזה ככל הנראה מתיישב עם רוח הדברים שהחברה תזנח את השימוש במותג לומיה בעתיד.