כמה חודשים לאחר שהכריזה על הפרויקט, מיקרוסופט (Microsoft) מציעה להורדה גרסת ניסוי ראשונה של PowerToys, ערכת כלי מערכת המיועדת לשיפור חוויית השימוש במערכת ההפעלה Windows 10, בייחוד למשתמשים מתקדמים הנהנים לשנות את ההגדרות ולהתאים את מראה המערכת בדיוק לצרכים שלהם.

שני העזרים הראשונים הכלולים בגרסת הניסוי הם FancyZones ו-ShortCut Guide. הראשון הוא כלי המאפשר סידור אוטומטי של חלונות פתוחים, הצמדתם לפינות שונות של המסך, ושמירת סידור זה כך שניתן יהיה לשוב ולהשתמש בו בהמשך בלחיצת כפתור אחת. ShortCut Guide מציג על פני המסך רשימה מלאה לכל קיצורי הדרך הקיימים במקלדת, תוך שימוש במקש ה-Windows שבמקלדת.

ניתן להפעיל או לכבות כל אחד מהעזרים הללו בנפרד, וכמובן שמבחינת מיקרוסופט זו רק ההתחלה. במהלך החודשים הקרובים מקווה החברה להציג עזרי מערכת נוספים שיצטרפו ל-PowerToys. בנוסף, מדובר בפרויקט קוד פתוח, ולדברי החברה למעלה מ-4,000 מפתחים כבר מעורבים ברמה כזו או אחרת ביצירתם של עזרים חדשים. גם בהנחה שרק מספר קטן מהם יסיים את המלאכה, משתמשי Windows 10 יוכלו ליהנות ממגוון של תוספים חינמיים שלהתאמת השימוש שלהם במערכת ההפעלה.