קצת קשה להעריך כמה משתמשי Windows 10 Mobile יש כיום בעולם, בעיקר לאור העובדה שמיקרוסופט (Microsoft) חיסלה את המותג לומיה (Lumia), אבל החברה לא מתכוונת לוותר כל כך מהר על מערכת ההפעלה הניידת שלה. למעשה, היא אף מתכנת מקצה שיפורים די משמעותי במהלך השנה הקרובה, גם אם הסיבה העיקרית לכך היא כנראה ה-Surface Phone שלה, שאמור להיות מושק בחודשים הבאים.

בין החידושים ניתן למצוא את Microsoft Wallet on Edge. המשתמשים יוכלו להגדיר ארנק לשימוש בדפדפן ברירת המחדל של הטלפון, ולאחר מכן, בעריכת קניות באינטרנט באמצעותו, ניתן יהיה להתחבר לחנות המקוונת אוטומטית עם הארנק. ההרשאה לסוחרים לצפות במידע הפרטי תהיה תלויה במשתמש ובקביעותיו, ופרטי כרטיס האשראי יילקחו מחשבון המיקרוסופט, כך שלא יהיה עוד צורך להזין את פרטי הכרטיס בכל עסקה ועסקה. 

כמו כן אמורה מיקרוסופט לשלב חנות ספרים, כך שקוראים יוכלו לשמור במועדפים ספרים אלקטרוניים בפורמט EPUB.

אם שני העדכונים לעיל מתייחסים בעיקר לדפדפן Edge, השאר כבר יותר כלליים ומתייחסים למערכת כולה. כך לדוגמה עודכנה אפליקציית ההגדרות (Settings) כך שניתן יהיה להוסיף מידע חדש על היישומים שהמשתמש התקין בטלפון. כמו כן, ניתן יהיה במידה מסוימת לשלוט בעדכוני התוכנה. במהלך עדכון ניתן יהיה להעביר אותו למצב המתנה שיכול להימשך עד 35 ימים, ולחדש את העדכון מהנקודה שבה עצר.

עדכון נוסף מכונה 3D Preview והוא יאפשר לצפות בתכנים מסוימים בתלת-ממד, כדוגמת זה הזמין בסרטוני יוטיוב (YouTube) מסוימים. הכוונה שבסופו של דבר היא לאפשר למשתמשים אפילו ליצור תוכן תלת-ממד משלהם.