במיקרוסופט (Microsoft) ממשיכים לקדם את תחום המשחק המשותף (Cross Platform Play) עם ההכרזה על Xbox Software Development Kit, ערכת פיתוח תוכנה שנועדה לאפשר למפתחים להתממשק ליכולת משחק משותף חוצי הפלטפורמות השונות כמו המחשב האישי, קונסולות ה-Xbox One ו-Nintendo Switch וכן מכשירים ניידים מבוססי iOS או אנדרואיד.

יתרונה של ערכת הפיתוח שהיא מהווה פתרון מאוחד (All-in-one soultion) למפתחים בודדים או אולפני פיתוח שמעוניינים להטמיע יכולות של משחק משותף, שכן עד כה נאלצו לפתח את היכולת הזו באופן עצמאי.

בנוסף, מכיוון שערכת הפיתוח תישען על התשתית של Xbox Live, משחקים שיעשו שימוש בה יאפשרו לשחקנים לגשת אל רשימת החברים, המועדונים, ההישגים (Achivement) הקיימים ושלל היכולות המוכרות למשתמשי ה-Xbox.

ברשימת הפלטפורמות התומכות בולטת בהעדרה קונסולת ה-PlayStation 4 של סוני (Sony), זאת כנראה בעקבות העמדה הנוקשה של החברה בנוגע למשחק משותף. כרגע תוכנית המשחק המשותף נמצאת בהרצה ובחברה מאשרים כותרים באופן פרטני.

את ערכת הפיתוח צפוייה מיקרוסופט להציג ב-GDC, כנס מפתחי המשחקים השנתי שייערך באמצע מרץ.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.