פטנט שרשמה מיקרוסופט בעת האחרונה יכול להיות שמכשירי Windows Phone העתידיים יכלולו בנוסף למסך המגע בקדמת המכשיר, מסך נוסף בצידו האחורי שיהיה בעל צריכת חשמל נמוכה במיוחד.

על-פי התרשים ניתן לראות כי מדובר במכשיר שנראה כמו סמארטפון או נגן-מדיה אישי, תחום שאותו הענקית מרדמונד זנחה, אשר כולל תצוגת שעון על גבו בנוסף למחוונים דינמאיים בקצה העליון של המכשיר.

המסך יציג מידע שמשתנה באיטיות, כמו השעה, חיווי אודות הקליטה ועוצמת הסוללה. התצוגה תבסס כנראה על טכנולוגיית ה"דיו האלקטרונית" (E Ink) אשר משמשת קוראים-אלקטרוניים רבים כמו ה"קינדל" של אמאזון או ה"נוק" של בארנס אנד נובל, מכיוון שהתצוגה אינה משתנה לעיתים תכופותהיא מציעה זמן סוללה ארוך במיוחד, כך שיהיה ניתן לקבל מידע באופן מיידי כמו התראות חדשות או השעה, גם בלי להדליק את המסך הראשי של המכשיר.

עוד יישום לטכנולוגיה הזו, אם כי פחות פרקטי מהצגת מידע הוא התאמה אישית של המכשיר, כך שאת השעון הגדול שבגב המכשיר נוכל להחליף בתמונה (בגווני אפור) של קבוצה הכדורסל החביבה עלינו וכו', משהו שראינו ברעיון הקונספט של נוקיה GEM.

אם לצטט את אליין מסיינפלד, יעברו שנים עד שימצאו עוד מקום לשים בו מסך על-גבי הסמארטפון וכנראה בעתיד גם המסך המשני יכלול תמיכה במחוות מגע ויוכל להציג תכנים משתנים (באופן נמוך יחסי) ולא רק תצוגה סטטית. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.