מיקרוסופט (Microsoft) עובדת על גרסה מעודכנת ועדכנית עבור 'כלי החיתוך', כלי צילום המסך שלה. למעשה היא כבר חשפה את הכלי החדש במהדורה 17661 שהופצה בינתיים רק למעגלים הראשונים של משתתפי תוכנית הבטא Windows Insider, והוא ייכלל כנראה באחד העדכונים שיצאו עבור מערכת ההפעלה במהלך החודשים הקרובים.

את הכלי החדש ניתן להפעיל באמצעות לחיצה על צירוף המקשים Win + Shift + S, אם כי ניתן להגדיר שיופעל כברירת מחדל בעת לחיצה על כפתור ה-Print Screen במקלדת. לאחר ההפעלה, ניתן לסמן בזריזות אזור מסוים במסך שאותו מעוניינים ללכוד כתמונה חדשה, במקום לבצע צילום של המסך כולו.

מיקרוסופט הוסיפה כמה כלי כלי עריכה בסיסיים לתמונה, וכן אפשרות לכתוב ולסמן על גביה במבחר צבעים. הכלי החדש תומך גם בעטים אלקטרוניים המחוברים למחשב, כך שניתן לסמן או לצייר באמצעותם ישירות על גבי צילום המסך.

הכלי החדש אמור להיות אינטואטיבי, מהיר וידידותי יותר מאשר הגרסה הנוכחית.

בנוסף לכלי צילומי המסך החדש כולל העדכון שיפורים באופן שבו תוכנת האבטחה המובנית של מערכת ההפעלה תעדכן את המשתמש לגבי איומים ופעולות שיש לבצע לצורך הגנה על המידע השמור במחשב, תפריט הגדרות פשוט יותר עבור רמקולים ואוזניות, והפעלה אוטומטית של השירות החדש 'סיוע בהתמקדות' (Focus Assist) בכל פעם שמתחילים משחק שמוצג על מסך מלא.