כשנה וחצי מאז רכשה חברת מיקרוסופט (Microsoft) את הרשת החברתית לינקדאין (Linkedin), נראים השינויים הראשונים במוצרי החברה: מיקרוסופט הודיעה כי בקרוב תוסיף הטמעה של מסייע חדש במעבד התמלילים Word הפופולרי שלה, שישתמש בכלים של לינקדאין למטרת כתיבת ושיפור קורות חיים.

מנויי השירות Office 365 יוכלו בקרוב להשתמש בכפתור ייעודי בשם "Resume Assistant" בעת שהם כותבים את קורות החיים שלהם בתוכנת ה-Word. חלון חיפוש צדדי שייפתח יוכל לאתר במסמך תיאורי תפקידים שכתב המשתמש, ולחפש ברשת החברתית עבור תאורים דומים. כך למשל, אם המשתמש לא יודע לתאר בדיוק מה כלל התפקיד שלו ואילו תחומי אחריות הוא כולל, הוא יוכל לצפות בתיאורים של משרות דומות ברשת.

בנוסף, המסייע יוכל לחפש ברשת החברתית עבור תיאורים דומים של מעסיקים אשר מחפשים עובדים בתחום, כדי לסייע לכותב קורות החיים לדעת אילו כישורים כדאי לציין במסמך ואיך לתאר את הניסיון שלו בצורה שתתאים למה שמחפשים בשוק העבודה. ניתן כמובן למצוא את כל אלה לבד גם באתר לינקדאין, אבל אינטגרציה יותר מעמיקה ב-Word היא הרבה יותר נוחה ומסייעת.

המסייע החדש יהיה זמין למשתתפי תוכנית הבטא של Office, ה-Office Insider, כבר היום באנגלית בלבד, ולכל שאר המשתמשים במהלך החודשים הקרובים.