אחרי שמיקרוסופט הרשימה עם בקר ה'קינקט', שאף קיבל את התואר הגאדג'ט הנמכר בעולם, נראה כי בחברה מתכוננים לשנות (שוב) את חווית המשחק באמצעות IllumiRoom  (אילומירום) – מקרן אשר יושב על השולחן הקפה ופונה אל הטלוויזיה ומקרין על הקירות והרהיטים.

המטרה של IllumiRoom היא להרחיב את חווית המשק אף יותר, שהיום די מוגבלת למסך הטלוויזיה בלבד, במיקרוסופט משתמשים במקרן מיוחד – בעל זווית הקרנה אשר מצוייד במצלמת קינקט שזו סורקת את החדר והרהיטים. במקרן מקרין על הקיר מול הטלוויזיה והרהיטים ובעזרת הסריקה התלת-מימדית של החדר אף מפצה על עיצוב הרהיטים כך שהתמונה שמתקבלת נראית כמרחיבה את עולם המשחק אל מעבר לטלוויזיה.

מעבר להרחבת שטח התצוגה במיקרוסופט מציגים בסרטון, אפשרויות אף לשלב ולשנות את החדר בהתאם למשחק, כך לדוגמא במשחק בו הדמויות מצויירות מוקרנים על גבי הרהיטים קווי מתאר אשר גורמים להם להראות מצויירים גם או במקרה של פיצוץ הצגת גל הלם אשר משנה את עיצוב הרהיטים – הדבר מרשים, במיוחד בהתחשב בעבודה כי האפקט לא נעשה על-ידי עריכת הווידאו אלא מדובר באב טיפוס פעיל. האם נראה את IllumiRoom  כחלק מקונסולת האקסבוקס הבאה אשר עליה תכריז החברה ב-21 למאי? עוד מוקדם להגיד שכן בכירים במיקרוסופט מציינים כי IllumiRoom  נמצא כרגע בשלבי מחקר בלבד – אך לא מן הנמנע כי המוצר יהווה מוצר משלים בהמשך חיי הקונסולה בדיוק כמו שהיה בקר הקינקט לאקסבוקס 360.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.