שמועות על פרויקט חדש מבית מיקרוסופט (Microsoft) החלו לצוץ לאחרונה ברשת, כשרוב הדיווחים דיברו על כך שהחברה מתכננת להשיק מוצר בשם Home Hub שיהווה כמרכז שליטה על הבית החכם באמצעות פקודות קוליות בדומה ל-Amazon Echo  או Google Home. אולם, דיווחים חדשים טוענים כי Home Hub הוא בכלל לא חומרה חדשה, אלא עדכון תוכנה שיגיע בקרוב לכל מחשבי Windows 10.

האתר Windows Central מדווח כי מיקרוסופט תפיץ את היכולת החדשה בתחילת 2017, ככל הנראה בשילוב עם עדכון ה-Redstone 3 הצפוי. עם העדכון, כל מחשב עם חלונות 10 יהפך למעין מרכז שליטה קולי, בסיוע של רמקול ובמיקרופון במידה ומחובר למחשב. מכיוון שמערכת חלונות 10 כבר מכילה את העוזרת הווירטואלית של החברה, קורטנה, נוכל לעשות בה שימוש גם כאן, ואפילו כאשר המחשב נעול.

כך למעשה יוכלו משתמשים לבצע באמצעותה משימות שונות שמצריכות מחשב, כמו למשל הוספת פגישות ביומן, כתיבת פתקים חדשים, עריכת קניות באינטרנט (ולא רק באמזון) וכן הלאה, זאת בנוסף לכל הפונקציות של שליטה על הבית החכם כמו הדלקת אורות, נעילת הבית ועוד. בנוסף תשים החברה דגש על שיתופיות, כאשר כל בני המשפחה יוכלו להשתמש במחשב, בין אם באמצעות זיהוי חכם ב-Windows Hello או באמצעות חשבון משפחתי משותף.

יחד עם זאת, שמעות אחרות טוענות כי מיקרוסופט עשויה אכן להשיק חומרה חדשה שפועלת על בסיס Home Hub, אולי אפילו מחשב ייעודי חדש כדוגמת ה-Surface Studio, וכמו כן תאפשר ליצרניות צד שלישי לפתח פתרונות שיתמכו בקורטנה.