ניק פרקר (Nick Parker), סגן נשיא במיקרוסופט (Microsoft) האחראי על מוצרים המיועדים לקהל הרחב, העלה בבלוג הרשמי של החברה פוסט העוסק בין השאר ב״מערכת ההפעלה של העתיד״, המתאימה במיוחד למחשבים ניידים.

פרקר תיאר כמה מתכונות היסוד של מערכת הפעלה שכזו. היא צריכה להתאים למחשבים בעיצובים שונים, ולהיות גמישה מספיק על מנת שניתן יהיה להתקין אותה על גבי מכשירים בכל תצורה ובכל גודל, החל ממחשבי לוח קטנים יחסית ועד למחשבים מתקפלים ומרובי מסכים. עדכוני המערכת חייבים להתבצע ברקע, באופן שקוף ואוטומטי לחלוטין וללא כל הפרעה לפעילותו הרגילה של המחשב. המערכת כולה צריכה להיבנות מיסודה באופן שאיננו מאפשר לתוקף להשתלט עליה בקלות.

כמו כן, מערכת ההפעלה המודרנית נבנית מתוך מחשבה על חיבור אינטרנט קבוע בדור החמישי, שימוש באינטליגנציה מלאכותית לצורך שיפור התוכנות, ותמיכה בכמעט כל סוג אפשרי של קלט: לרבות קול, מגע, עט סטיילוס ואפילו זיהוי נקודת מבט והאיזור עליו מתבונן המשתמש באותו רגע.

מילה אחת אותה לא מציין ניק פרקר במסגרת הפסקה כולה היא… Windows. נראה כי בשלב זה, מוכנה מיקרוסופט להודות כי היא מפתחת מערכת הפעלה חדשה לגמרי שאיננה מבוססת על ״חלונות״ הוותיקה, ונועדה להתחרות ב-Chrome OS של גוגל (Google) ובמידה מסוימת ב-iOS של אפל (Apple), תוך שהיא מספקת חוויה מהירה ומאובטחת. עדיין מוקדם לקבוע מתי בדיוק מערכת ההפעלה הזו תגיע לשוק, אולם לפי דיווחים ושמועות שפורסמו בעבר החל פרויקט זה כבר לפני מספר שנים – כך שכנראה לא נותר עוד זמן רב לפחות עד חשיפתה הרשמית.