מיקרוסופט (Microsoft) יצרה כיסוי לטלפון חכם, הכולל מסך משני חסכוני באנרגיה לשימושים שונים, וחשפה אותו החודש בכנס שנערך בסינגפור.

לפי מסמך של החברה הכולל כמה תמונות, 8 חברי צוות ממרכז המו"פ שלה בבריטניה, יחד עם 4 מדענים מאוניברסיטאות בבריטניה ובגרמניה, שיתפו פעולה בפיתוח הכיסוי עבור טלפון מדגם Lumia 640 שהושק ב-2015. ראשית הם ביצעו סקרי משתמשים, שמסקנותיהם היו כי אנשים רוצים יותר שטח מסך וגישה מהירה יותר למידע, אך אינם מעוניינים בהגדלת נפח המכשירים.

הם ציינו כי בעבר כבר הוצגו טלפונים בעלי מסך שני, כמו YotaPhone ו-Siswoo R9 הכוללים מסכים בגב, ו-NEC Medias W הכולל מסך מתקפל, כמו גם כיסויי אייפון עם מסך בגבם כמו Oaxis InkCase ו-PopSlate, אך לכל אחד מהם חסרונות אחרים, שאחד המרכזי שבהם הוא הנפח שהם מוסיפים למכשיר.

לכן, במיקרוסופט השתמשו במסך דיו-אלקטרוני חסכוני ללא שכבת מגע, והלחימו אותה לתוך כיסוי מהחומר ממנו עשוי ציפוי המקלדת של הדור הראשון בסדרת הטאבלטים Surface. הוא מתחבר למכשיר בעזרת מעגל חשמלי שנכנס אל תוך חלקו האחורי ומקבל אנרגיה מהסוללה, ומתקשר איתו בבלוטות'. במקום מגע, הוצבו בתחתית הכיסוי חמישה כפתורים. לחיצה ארוכה על כל אחד מהם מבצעת צילום של המסך הראשי, ולחיצה קצרה על אותו כפתור מעלה את צילום המסך המקושר איתו על המסך המשני.

היוצרים ציינו כי ניתן להשתמש במסך המשני הזה כדי לצלם ולשלוף במהירות רשימת קניות, קוד QR של כרטיס טיסה או תחבורה ציבורית אחרת ועוד. משתמשי הניסוי בכיסוי הציעו שימושים נוספים, כמו מקלדת גדולה יותר מזו שניתן להציג בתחתית אפליקציות במסך הראשי, סרגלי כלים לאפליקציות (כך, למשל, במקום שלוש לחיצות כדי לשנות גודל גופן בוורד או גוגל-דוקס ניתן יהיה לעשות זאת מכפתור שיוצג על המסך המשני) ועוד.

קרא עוד:  מוטורולה הכריזה על One Zoom עם 4 מצלמות וזום x10

נציין כי זו אינה הפעם הראשונה בה מיקרוסופט מציגה את הרעיון של מסך דיו אלקטרוני משנה לסמארטפונים: לפני כמעט 3 שנים נחשף כי בחברה עובדים על כיסויים עם מסכים מובנים למכשירי Lumia, ולפני כשנתיים וחצי היא הציגה אבטיפוס בשם FlexCase, שנוצר על ידי 3 אנשי צוות ממיקרוסופט יחד עם 5 מדענים ממוסדות באוסטריה והציע מסך דיו אלקטרוני גמיש ורגיש למגע, שאיפשר לשלוט על הטלפון על ידי מחוות מגע או "קיפול" של המסך המשני.