״פרויקט העברת המידע״ (Data Transfer Project) הוא פרויקט קוד פתוח שהחל ביוזמתה של גוגל (Google), וכעת הוא זוכה להשקה רשמית, לאחר שבחודשים האחרונים השיג את תמיכתן של חברות גדולות נוספות בהן טוויטר (Twitter), מיקרוסופט (Microsoft) ופייסבוק (Facebook).

הפרויקט, שמטרתו היא לאפשר למשתמשים לעבור בקלות בין רשתות חברתיות ומוצרי ענן שונים תוך העתקת כל המידע שנשמר אודותיהם, הגיע כחלק מדרישות תקנות הפרטיות העדכניות של האיחוד האירופאי (GDPR), אפשרות להורדת כל המידע הנשמר אודותיהם.

כל אחת מהחברות המשתתפות כבר מציעה למשתמשים, אולם מידע זה לא נשמר במבנה אחיד, ועל כן לא קל להעביר אותו בין שירותים שונים. כאן נכנס הפרויקט החדש לתמונה: Data Transfer Project משמש כמגשר למידע בין שירותים שונים, כך שניתן יהיה להעתיק אותו בקלות. מצד המשתמש לא נדרש כל ידע טכני על מנת לבצע את פעולת העתקה – נדרשת רק לחיצת כפתור אחת, באתר שאליו מעוניינים לעבור.

מאחר שמדובר בפרויקט קוד פתוח, כל המעוניין מוזמן להציץ במה שמתרחש מאחורי הקלעים, לוודא שהמידע איננו מועבר לגורם שלישי ולהכניס שיפורים בתהליך. המיזם קורא לחברות נוספות לקחת בו חלק, בתקווה כי בעתיד הנראה לעין יצטרפו אליו רוב האפליקציות והאתרים הפופולריים ויאפשרו מעבר קל ומהיר של משתמשים.