השירות המתחרה של מיקרוסופט (Microsoft) הגיע: החברה השיקה רשמית את אפליקציית Flow למשתמשי האייפון, בכך היא נכנסת ראש בראש במתחרה ובשולטת הבלתי מעורערת בתחום – IFTTT.

כזכור, Microsoft Flow שהוכרז עוד בחודש שעבר, מאפשר למשתמש ליצור זרימת עבודה (workflow) לפעולה אוטומטית לצור התראה, ביצוע משימה וכו’, זאת על ידי הגדרה של תהליך ספציפי לביצועה. כך לדוגמה נוכל לקבל התראה כאשר קיבלנו מייל מאיש קשר מסוים, להודיע לנו כאשר חבר העלה קובץ לתיקייה המשותפת, לקבל התראה כאשר עלתה כתבה באתר מסוים, שמירת קבצים שהגיעו במייל ישירות לדרופבוקס ועוד מתכונים (תהליכים) שונים שאפשר לרקוח בעצמנו.

נכון להיום, Flow תומך בכלים של מיקרוסופט עצמה כמו Office 365, ו-OneDrive אבל גם שירותים חיצוניים כמו טוויטר GitHub, Google Drive, Dropbox, Salesforce ועוד מספר שירותים שונים. בכל אלו ניתן להגדיר חיבורים דרך האתר של מיקרוסופט וכעת גם דרך האפליקציה הזמינה להורדה בחינם בחנות ה-AppStore.

האפליקציה גם תומכת בהתראות פוש, זאת במקום קבלת ההודעה למייל כפי שהיה עד כה והיא תומכת בכל המתכונים השונים שיש בגרסה השולחנית. לגבי אנדרואיד, מיקרוסופט אומרת כי היא עובדת על האפליקציה ותשחרר אותה בקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.