מסך העריכה המשותפת של Office. תמונה: בלוג Office 365

אחד הפתרונות הנוחים של שירותי הענן של גוגל, Google Drive, הוא היכולת של מספר אנשים לערוך מסמך אחד מקוון בו-זמנית. מייקרוסופט (Microsoft), המחזיקה בבעלות על חבילת תוכנות המשרד הפופולארית Microsoft Office, תחל לעדכן היום (ה') את חבילת היישומים האינטרנטיים שלה, כך שיאפשרו עריכה בו זמנית של אותו המסמך על ידי מספר משתמשים וצפייה בשינויים שמתבצעים בזה הרגע על ידי אותם העורכים.

Word, Power Point ו- Excel הם שלושת היישומים שיזכו לקבל את העדכון החשוב שיופץ ליישומים המשתייכים לחבילת Office Web Apps, אותה חבילה שמספקת פתרונות להצגת מסמכי אופיס בשירות הענן של מייקרוסופט – Sky Drive. בנוסף, גם חבילת Office 365, המבוססת גם היא על שירותי ענן, תזכה לקבל את היכולות השיתופיות הללו. אם תחליטו לעבוד על מסמך משותף כשאתם לא מחוברים לאינטרנט, הוא יסתנכרן עם הגרסה המקוונת כשתתחברו.

כיצד זה עומד להיראות? בפינה העליונה של החלון תוצג רשימה של כל המשתמשים שעובדים ברגע זה על המסמך המשותף. ליד שמו של כל אדם יופיע תיאור מילולי של השינויים שביצע. גם כשתעברו על אזורים שונים בגוף המסמך תגלו מעין סיכה הנושאת את שם המשתמש המבצע שינויים על אזור זה במסמך.

מסך העריכה המשותפת של Office. תמונה: בלוג Office 365

לעדכון המשמעותי מצטרפים מספר עדכונים קטנים שביצעה מייקרוסופט ליישומי Office Web Apps, שינויים אשר משפרים את היכולות של האפליקציות הדלות יותר ומוסיפות להן עוד תכונות הקיימות בגרסאות המלאות.

קרא עוד:  למרות הביקורת: מיקרוסופט תמשיך להאזין לשיחות בסקייפ

במייקרוסופט מציינים כי עלול לחלוף שבוע עד שכלל המשתמשים יקבלו את העדכונים המדוברים, אנו נוסיף כי מדובר בתקופה זניחה ביחס לחמשת החודשים בהם חיכינו בסבלנות לביצוע העדכון מאז הכריזה עליו החברה לראשונה. לכך נצרף את ההערכות כי בחודשים הקרובים עומדת החברה להשיק אפליקציית Office לטאבלטים מבוססי אנדרואיד, אך פרטים נוספים בנוגע לכך טרם ידועים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.