לפני כחודשיים הודיעה חברת מיקרוסופט (Microsoft) כי היא מתכוונת להפסיק בשנה הבאה לתמוךבמערכות ההפעלה הישנות יותר, Windows 7 ו-Windows 8.1, אם הן יופעלו במחשבים בעלי מעבדים מודרניים כדוגמת משפחת מעבדי ה-Core מהדור השישי של אינטל (Intel), קרי מעבדי ה-Skylake. לפי אותה הודעה, מעבדים מודרניים יוכלו להריץ רק את Windows 10.

המטרה הייתה לגרום לכמה שיותר משתמשים לעבור ל-Windows 10, במיוחד אם הם מבצעים שדרוג חומרה של המחשב, ובמיוחד אם מדובר במחשבים שנופלים בתחום העסקי בו חברות לא מעטות מעדיפות להישאר עם מערכת הפעלה מיושנת בגלל בעיות בתאימות של יישומים, אבל כעת היא מרככת את עמדתה ודוחה את הדדליין בשנה אחת שלמה מיולי 2017 ליולי 2018.

התאריך הקודם היה מוקדם מדי לכל הדעות, שכן התמיכה הכללית ב-Windows 7 אמורה להימשך עד 2020, ואילו תוקפה של Windows 8.1 אמור לפוג רק ב-2025.

הצעד הזה של מיקרוסופט הקים עליה מתנגדים רבים, וככל הנראה הביא בסופו של דבר לדחיית הדדליין בשנה. עדיין נשמעים קולות שטוענים כי החברה צריכה ליישר קו עם כל המכשירים, בלי קשר לאיזה מעבד מפעיל אותם, ולהפסיק את התמיכה במערכות ישנות לכולם בבת אחת. האם החברה תיכנע שוב? ימים יגידו.