מיקרוסופט הכריזה השבוע על מספר מכשירים חדשים יחד עם נוקיה, כמו ה-Lumia 900 הגדול והמעניין, וה-Lumia 610 הזול, אך מכשירים אלה, יחד עם מכשירי Windows Phone אחרים לא נגישים לישראלים. ומדוע? כי הדבר הבסיסי, השפה העברית אינה מוטמעת במכשיר. נוקיה בארץ בבעיה בשל כך, שכן היא מנועה מלהשיק מכשירי דגל כמו ה-Lumia 800 שהושק בעולם בשנה שעברה ושאר סדרת המכשירים, וגם מי שבכל זאת רכש מכשיר מעבר לים או בחנויות הפרטיות ייגלה כי לכתוב בעברית במכשיר זה אתגר לא פשוט.

ובכל זאת, מיקרוסופט הודיע כי היא מוסיפה עוד 23 מדינות לשיווק ותמיכה של חנות ה-Marketplace. לצד בולגריה, רומניה, ערב הסעודית, תאילנד, תורכיה, סין ועוד, נמצאת גם מדינת ישראל הקטנה. מיקרוסופט מתגאה באותה הודעה כי ישנה צמיחה של למעלה מ60 אחוז הפוטנציאלי השיווקי של המערכת והמכשירים המריצים אותה, מה שמביא אותה למספר מכובד של 63 מדינות הנתמכות על ידי מיקרוסופט.

אצלנו עוד ישנים
ואולם, ללקוח הישראלי ההודעה הזו לא בהכרח מעודדת. אם קיווינו כי את המכשירים הראשונים עם תמיכה מלאה בעברית נראה בחודשיים הקרובים לכל היותר, המהלך הזה אומר כי זה לא יקרה לפני חודשי הקיץ – יולי, אוגוסט במקרה האופטימי ביותר יחד עם גרסת ה"טנגו" שתשוחרר. נוסף לכך יש להוסיף את חוזקים של מכשירי האייפון והאנדרואיד בשוק בארץ, חוסר הפתיחות של משתמשים וכתוצאה מכך הקליטה האיטית של המכשירים בשוק. משם נגיע למסקנה כי אם נראה מכשירים נמכרים ברשתות בספטמבר, זו תהיה התחלה רדומה למדי.

מצד שני, נוקיה בארץ ובעולם נלחמת על פלח שוק הגבוה, שכיום, במיוחד בארץ, אין לה מה להציע בו, אז ייתכן ונראה את המשווקת מנסה לדחוף את המכשירים בכל הכח, כי אחרת, לא היינו בונים על שוק גדול מידי ל-Windows Phone בישראל, לפחות לא בהתחלה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.