מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה על תכונה חדשה באפליקציית אקסל (Excel), הגרסה הניידת של תוכנת הגיליון האלקטרוני הפופולרית למכשירי טלפון חכם וטאבלטים מבוססי iOS ואנדרואיד. התכונה מכונה בפשטות ״הכנסת מידע מתמונה״ (Insert Data from Picture), אך שמה הצנוע מסתיר מאחוריו חלום המתגשם בעבור העוסקים בתחומי הטבלאות: אפשרות לייבוא מהיר, מידי ואוטומטי של טבלאות ומסמכים מודפסים ישירות לתוך הגיליון האלקטרוני, בתצלום אחד.

Ready to take a picture on an Android device

בעת השימוש בתכונה החדשה, יש לכוון את מצלמת הטלפון החכם או הטאבלט לעבר הטבלה שאותה מעוניינים לסרוק. בשלב זה יוצג על המסך מלבן המסמן את האזור שאותו תנסה אקסל לצלם, ויש לקרב או להרחיק את הדף מהמכשיר עד שהמלבן יכסה את הטבלה כולה. כעת נכנסת מערכת האינטליגנציה המלאכותית של מיקרוסופט לפעולה, ובתוך מספר שניות אמורה להופיע על המסך גרסה ווירטואלית של הדף, עם כל הנתונים שהוזנו מראש מתוך דף הנייר. במקרה שנפלה שגיאה כלשהי בייבוא הנתונים, ניתן לתקן אותה כמובן באופן ידני טרם השמירה.

בשלב זה, התכונה מוגדרת כניסיונית, וזמינה לשימוש אך ורק עבור חברי קבוצת הבטא של אופיס (Office Insiders), אליה ניתן להצטרף באתר. סביר להניח כי בהמשך יוכלו ליהנות ממנה כלל המשתמשים המנויים לשירות אופיס 365, חבילת התוכנות המשרדיות אותן מציעה מיקרוסופט ללקוחותיה תמורת תשלום דמי מנוי חודשיים.