מיקרוסופט (Microsoft) כבר מזמן פולשת לתחום מערכות ההפעלה הניידות של המתחרות, זאת עוד יותר לאחר שהחליטה לנטוש כמעט לחלוטין את מערכת Windows Phone. בצעד נוסף לכיוון, החברה הכריזה על פיתוח דפדפן Edge לאנדרואיד ו-iOS.

מיקרוסופט אומרת כי הדפדפן החדש יכיל את שלל היכולות המוכרות לנו מדפדפנים אחרים כמו סנכרון מועדפים, שימוש במספר לשוניות, רשימות קריאה ושמירת לשונית לגלישה בכל המכשירים. אחד המאפיינים החדשים הוא כפתור שליחה, אשר יאפשר לשלוח את כתובת האתר שבו אנו נמצאים כעת למחשב Windows 10.

באנדרואיד, מיקרוסופט תבסס את דפדפן ה-Edge למכשירים הניידים על מנוע ה-Blink שהוא חלק מפרויקט כרומיום (Chromium) ואותו מנוע של דפדפן הכרום (Chrome). ב-iOS מיקרוסופט תשתמש במנוע ה-WebKit המשמש גם את דפדפן הספארי (Safari), זאת כמגבלה ודרישה של אפל (Apple) ליישומי דפדפן צד ג'.

Continue on PC with Microsoft Edge, shown on an Android phone, iPhone and a Windows 10 laptop.

הדפדפן נמצא כעת בגרסת הדגמה לשתי מערכות ההפעלה ורק לחברי Windows Insider. בהמשך היא תאפשר שימוש לכלל המשתמשים, זאת כשיושק באופן רשמי עד סוף השנה.

כזכור, את דפדפן ה-Edge מיקרוסופט הציגה ב-Windows 10 כמחליפו של Internet Explorer הידוע לשמצה. הוא הביא תמיכה בטכנולוגיות חדשות, ממשק נקי וביצועים טובים יותר. ללא ספק מדובר היה בהתקדמות משמעותית מבחינתה הנדרשת בשוק הדפדפנים וכך היא מקווה לעשות גם בתחום המובייל. האם יצליח לה?