קינקט למחשב

הקינקט (Kinect), המצלמה שהיוותה מתחרה ל-PlayStation EyeToy והפכה למושא של כל חובב משחקים מבית מיקרוסופט (Microsoft) – לא מיוצרת כבר מסוף אוקטובר. ויותר מכך, אף המתאמים לקונסולת ה-Xbox One X וה-One S, שהגיעו ללא החיבור המיוחד למצלמה, יורדים היום מפס הייצור.

"לאחר התייעצות זהירה, החלטנו להפסיק את ייצור המתאם ל-Xbox Kinect בכדי להתמקד בהשקה של תוסף חדש ומבוקש יותר שיעבוד גם עם ה-Xbox One ו-Windows 10" מיקרוסופט מסרה בהצהרה ל-Polygon. המתאמים הוצעו בתחילה בחינם לרוכשי Xbox One S ולאחר מכן מחירם היה 40 דולרים. בשגרה היה מחסור של המתאמים בחנויות, גם בחנויות של מיקרוסופט וגם בחנויות השונות למשך תקופה ארוכה.

Image result for kinect adapter

המצלמה נחשבה להצלחה ב-Xbox 360 ולפיכך הוצעה בתחילה כחלק מערכת המכירה כברירת המחדל של ה-Xbox One המקורי. מיקרוסופט הסירה את המצלמה בכדי להוריד את עלות הקונסולה ובהשקת ה-Xbox One S היא הסירה את החיבור המיוחד למצלמה.

כל זה גם במקביל לירידה בפופולריות של משחקי הקינקט, ביניהם נשארו רק משחקי ריקוד המיועדים למשוגעים לדבר. השימוש היחיד שנשאר לבעלי הקינקט הוא הפקודות הקוליות שניתן לשלוח לקונסולה באמצעות המיקרופון שנמצא במצלמה.

סך הכל נראה שמיקרוסופט עושה שינוי נדרש בשוק והשאלה המתבקשת – מה היא תביא במקום?

פורסם לראשונה באתר Vgames