מסמכים שעלו לרשת חושפים כי בחטיבת המחקר והפיתוח של מיקרוסופט (Microsoft) עובדים על בקר משחק מתפרק, המיועד למכשירים ניידים. הבקר נועד לשרת את משתמשי פרוייקט xCloud, שירות הזרמת המשחקים העתידי של החברה.

מדובר בבקר שליטה כאשר במבט ראשון נראה כמו בקר רגיל לחלוטין  כולל את כל אמצעי השליטה הבסיסים: כפתורי הפעולה, חצי התנועה, ההדקים וצמד הבקרים האנלוגיים. ייחודו נובע מהיכולת להתפרק לשניים כשניתן להצמיד כל חלק אל מסך של מכשירים ניידים, בין אם מדובר במכשיר טלפון חכם או מחשב לוח.

המסמכים אף מאשרים כי ההשראה לבקר המתפרק הגיעה בעקבות הצלחתן של קונסולות ניידות כמו ה-PlayStation Portable של סוני (Sony) או קונסולת ה-Switch של נינטנדו (Nintendo), זו מוכיח כי לשחקנים ישנה העדפה לאמצעי שליטה פיזיים על פני כפתורי שליטה ווירטואליים המוצגים על המסך.

כך נראה כי במיקרוסופט עובדים על פתרון שיאפשר לשחקנים לשחק במשחקים בדרכים. מצד אחד לא להקריב את חווית השליטה ומצד שני להציע להם בקר שליטה קטן ומתפרק אותו ניתן לשאת בקלות.

כאמור, עדיין לא מדובר במוצר מוגמר וכרגע עדיין לא ידוע אם זה אכן יושק, אם בכלל, ביחד עם פרוייקט xCloud.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.