אפשר סוף כל סוף לומר שה-Windows Phone 7 מתחילה להיראות כמו מערכת הפעלה מתקדמת שבאמת יכולה להשתוות מבחינה מסוימת ל-iOS ו-Android. אתמול בכנס ה-MIX למפתחים, מיקרוסופט חשפה את העדכון החדש של ה-WP7, ששמו הוא מנגו, כשהוא מציג המון דברים חדשים והדבר הכי חשוב מבין כל העדכונים החביבים: מולטיטאסקינג.

נתחיל דווקא מהגדול לקטן. המולטיטאסקינג שלא היה קיים עד כה מכשירי WP, מביא לראשונה אפשרות להפעיל מספר אפליקציות במקביל. השימוש בו נעשה ע"י לחיצה ארוכה על מקש החזור, שייפתח לכם תפריטים עם חלונות שכל חלון הוא בעצם יישום פתוח שניתן לסגור אותו ולעבור ביניהם בקלות: בדומה לדרך הקיימת ב-Symbian^3 (סימן ראשון של נוקיה ב-WP7?). שינויים נוספים הם אפשרויות ניווט מתקדמות יותר בממשק (חיפוש וכו'), אפשרויות חיפוש מתקדמות יותר בדפדפן, שינויי ממשק בדפדפן (בר הכתובות עבר למטה), דפדפן מהיר יותר באמצעות טכנולוגית ה-HTML5, אפשרות גישה נוחה יותר לנגן המוזיקה כשהוא פועל ברקע, Angry Birds שצפויה להגיע ל-marketplace בקרוב, הודעות Push (בדומה לאייפון) ועוד מספר דברים חדשים שיוצגו לפניכם בסרטון הבא:

מערכת ה-Windows Phone של מיקרוסופט מראה סימנים של בגרות, אך אי אפשר לומר שהיא עוד מושלמת. אולי בעזרת נוקיה, אנחנו נראה עוד שינויים רבים, שסביר שהם רק יעזרו לה עוד לצמוח.