למיקרוסופט (Microsoft) יש אפליקציית תמונות חדשה: הכירו את Xim, המאפשרת לשתף תמונות בזמן אמת בין מכשירים ללא צורך לשלוח תמונה או להעביר את המכשיר בין אחד לשני.

הרעיון מאחורי Xim הוא פשוט: כאשר קבוצה של אנשים יושבים אחד ליד השני ומעוניינים להציג תמונה שצילמו, במקום להעביר את הטלפון אחד בין השני, האפליקציה תאפשר לשתף את התמונה בקלות וללא צורך שהיא תהיה מותקנת במכשירים האחרים. כל שצריך לעשות הוא שהמארח ישתמש ב-Xim, ודרכה יבחר את התמונה הרצויה והחברים שהוא מעוניין לשתף אותם.

החברים יקבלו הודעה עם קישור לאפליקציית רשת, שם הם יוכלו לצפות בתמונה ולמעשה כל דבר שהמשתמש יעשה איתה בזמן אמת – החל מזום, מעבר בין תמונות ועוד. ניתן לשתף עד 50 תמונות, בין אם זה דרך המצלמה, או שירותים צד שלישי כמו דרופבוקס, פייסבוק ואינסטגרם, והמשתמשים האחרים יכולים לכתוב הודעות והערות בזמן הצגת התמונות. לחוששים מפרטיות, מיקרוסופט אומרת כי התמונות המוצגות לשאר החברים אמנם נשמרות ברשת, אבל נמחקות לאחר תקופת זמן מוקצבת.

Xim זמינה להורדה למגוון הפלטפורמות כבר עכשיו ובחינם: AndroidWindows Phone ובקרוב גם ל-iOS.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.