מיקרוסופט הודיעה היום כי בשנה הבאה היא תחל בסבב פיטורים הגדול בתולדותיה. בהודעה ששחררה ענקית התוכנה מרדמונד נאמר כי היא תקצץ 18,000 משרות ויבוטלו תקנים של 12,500 אנשי מקצוע זאת כחלק כחלק מרכישתה של חטיבת המכשירים של נוקיה שהושלמה בחודש אפריל האחרון.

"ההבטחה שלי היא שאנחנו נעבור את התהליך בצורה המתחשבת והשקופה ביותר", אמר סאטיה נאדלה, מנכ"ל החברה בארבעת החודשים האחרונים לאחר שהחליף את סטיב באלמר בחודש פברואר האחרון. זהו סבב הפיטורים הראשון של נאדלה והגדול ביותר בחברה מאז 2009, אז מיקרוסופט קיצצה 5,000 משרות.

מטרת המהלך הוא בעיקר לשלב את חטיבת המכשירים של נוקיה במיקרוסופט, זו גם הסיבה שרוב המשרות שקוצצו הם מנוקיה וכי בחברה מעוניינים לייעל את התהליכים הפנימיים ולהתמקד יותר בתחום המובייל.   

מפסיקה את פיתוח Nokia X
כחלק מהשינויים שיעבור הארגון, נראה כי הנפגעים הראשונים הם מכשירי האנדרואיד שנוקיה החלה בפיתוחם, ה-
Nokia X וכי החברה תעבור לפיתוח של מכשירי Lumia מוזלים: "בנוסף לפורטפוליו המכשירים המתוכנן, אנו מתכוננים להציג מכשירי Lumia בעלות נמוכה יותר על ידי העברת מכשירי ה-Nokia X והמוצרים הנלווים למכשירי Windows Phone, אמר סטפאן אלופ בהודעתו היום. "אנו מצפים לעשות את השינוי באופן מיידי תוך כדי מכירת מוצרי Nokia X הקיימים."

Nokia X-screens

רק בחודש שעבר חשפה מיקרוסופט את דור ההמשך, ה-Nokia X2 אשר הציג מפרט משודרג בהשוואה לדור הקודם. אלו היו המכשירים המוזלים החכמים הראשונים של נוקיה מאז כניסתה לתחום וכי למרות העובדה שהם רצו על מערכת האנדרואיד, נוקיה ביצעה התאמות רבות לממשק השתמש אשר הזכיר יותר את מערכת ה-Windows Phone.

במיקרוסופט מתכננים לבצע צעדים נוספים ושינויים אחרים בארגון, שאותם היא תחשוף בהמשך.