מקלדת בעברית

מיקרוסופט (Microsoft) שוקלת להוסיף למקלדות המיועדות לשימוש עם Windows 10 מקש שישמש לצורך קיצורי דרך עבור התוכנות המרכיבות את Office, חבילת התוכנות המשרדית של החברה. המקש החדש עשוי להחליף את מקש קיצורי הדרך הממוקם דרך ככל בצד הימני של המקלדת, אחד משני מקשים ייעודיים הקיימים כיום ברוב המקלדות לצורך שליטה מהירה יותר בתפריטי מערכת ההפעלה.

בכדי לבדוק האם המשתמשים אכן ימצאו תועלת במקש החדש עורכת מיקרוסופט סקרי דעת קהל הנשלחים ללקוחות גדולים בתחום העסקי והאקדמי. בין השאר, מציגה מיקרוסופט שימושים שונים כגון שמירה או שיתוף מהיר של מסמכים, ומתעניינת לדעת האם המשתמש המשתתף בסקר היה שמח לראות מקש שכזה במקלדת המחשב הנייד שלו.

במידה והמענה לסקר יהיה חיובי, צפויה מיקרוסופט להציג את הכפתור החדש במקלדות מתוצרתה – הן אלו המיועדות לשימוש משרדי, והן המקלדות המשולבות במחשבי סדרת ה-Surface. בנוסף, עשויה מיקרוסופט לדרוש מיצרניות חיצוניות לשלב את המקש כחלק מתהליך האישור של מוצריהן ככאלו המותאמים למערכת ההפעלה Windows 10. כמובן שאישור שכזה איננו נדרש באופן עקרוני על מנת למכור את המקלדת – אולם בלעדיו לא יכולה החברה להציג את לוגו התאימות על גבי אריזת המוצר, או להצהיר כי הוא מיועד לשימוש במחשבים עם מערכת ההפעלה הנוכחית של החברה.