אחרי חודשים של שמועות ודיווחים, מיקורוספט מאשרת כי היא תשיק את Windows Blue בהמשך השנה. זהו העדכון המשמעותי ביותר שיצא למערכת ה-Windows 8 אשר יהיה זמין במקביל למספר רב של מכשירים.

“Windows Blue היא שם קוד לעדכון שיהיה זמין מאוחר יותר השנה, אשר בונה על החזון הנועז להמשיך קדימה עם Windows 8 כדי להביא את הדור הבא של מחשבי הטאבלטים וה-PC”, אמר טים רלר בבלוג של מיקרוסופט. “אנו נספק את החידושים האחרונים על גבי מגוון רחב יותר של מחשבים מכל הגדלים, עם חיי סוללה וביצועים טובים יותר, תוך יצירת הזדמנויות חדשות למערכות האקוסיסטם שלנו.”

100 מיליון ל-Windows 8
למרות הערכות בשוק על היחלשותה של מיקרוסופט בתחום ה-PC וכניסה איטית של מערכת ה-Windows 8 בהשוואה לקודמתה, מפרסמת היום מיקרוסופט כי היא חצתה כבר את 100 מיליון היחידות בשוק בתוך 6 חודשים. נתון זה כמעט שווה לכמות המכירות של Windows 7 כאשר החלה להימכר בסוף שנת 2009, כך שלא מדובר בירידה משמעותית מבחינת היקף המכירות כפי שהערכות בשוק העריכו. “Windows 8 היא שינוי גדול, שאפתן”, אמר רלר בפוסט. “למרות שאנו מבינים ששינויים לוקחים זמן, אנחנו מרגישים טוב לגבי ההתקדמות מאז ההשקה, כולל מה שהצלחנו להשיג עם המערכת והאינטראקציה של הלקוחות עם המחשב או הטאבלט”.

עוד אמר רלר כי “המחשב הוא דבר הרבה יותר חי והרבה יותר נייד מבעבר. המחשב הוא גם חלק משוק מכשירים רחב יותר של טאבלטים ומחשבים ניידים. Windows 8 נבתנת כדי להשתתף באופן מלא בשוק הרחב הזה ויותר גם בשוק המכשירים הניידים”.